به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست عصر یکشنبه در نشستی در قرارگاه نوروزی امام علی(ع) در فرماندهی ناجای قم، تقویت یگان تکاوری و یگان حفاظت از شخصیت ها را نیز ضروری دانست و افزود: مدیریت استان نیز خود را موظف به کمک و حمایت از ناجای قم در راستای تحقق اهداف امنیتی انتظامی می داند.
استاندار قم خاطرنشان کرد: قم جنبه استراتژیکی دارد و بار امنیتی آن بر دوش عوامل امنیتی و انتظامی می باشد.
وی همچنین، با اشاره به فرصت ها و تهدیدات استان قم افزود: این حساسیت ها می طلبد تا اقدام های ویژه ای در بخش های گوناگون صورت پذیرد.
وی، قرار گرفتن قم در محور مواصلاتی 17 استان کشور، میزبانی میلیون ها زائر و وجود مراکز مهم مذهبی را مورد توجه قرار داد و گفت: در صورت بی توجهی این فرصت ها به تهدید تبدیل خواهند شد.
وی با اشاره به افزایش بار امنیتی، ترافیکی، امدادی و خدماتی در مناسبت های مختلف در این استان به ویژه در مناسبت هایی همچون عید نوروز و نیمه شعبان افزود: تردد جمع کثیری از مردم و مقامات کشوری بار مسئولیت مدیران استان را دوچندان کرده است.
سرمست همچنین استفاده از ظرفیت خیرین امنیت ساز را در راستای ارتقاء امنیت استان ضروری دانست و گفت: در سال 98 جلساتی در راستای هماهنگی بهره گیری از ظرفیت های مردمی در این حوزه برگزار خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیش بینی اعتبارات ساخت سه کلانتری درقم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم در سایه ی تعامل مسئولان بتوانیم در جهت کاهش مسائل امنیتی گام های موثری برداریم.

* دیدار استاندار قم با خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی
بر اساس این گزارش، استاندار قم، روز یکشنبه در دیدار با خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی استان ، ضمن قدردانی از خدمات حمایتی کمیته امداد به مددجویان گفت: همه دستگاه های دولتی باید در خدمت نیازمندان و محرومان جامعه باشند.
وی با تاکید بر توانمندسازی و اشتغال آفرینی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد افزود: تلاش کمیته امداد باید بر این اساس باشد که خانواده ها توانمند و از پوشش نهادهای حمایتی خارج شوند.
وی اجرای طرح محسنین و ارائه خدمات مشاوره ای به خانواده مددجویان را مورد اشاره قرار داد و گفت: اجرای چنین طرح هایی در استحکام پیوندهای خانوادگی و کاهش مشکلات اجتماعی خانواده های محروم نقش موثری ایفا می کند و باید ادامه دار باشند.
7406/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.