رضا محمدی هشجین افزود: امروز درآمد پایدار شهری یک دغدغه برای همه شهرداری‌های شهرهای کوچک در سراسر میهن اسلامی ایران است.

او اظهار کرد: در حال حاضر از لحاظ ایجاد منابع درآمدی پایدار اکثر شهرداری‌ها بویژه شهرداری‌های شهرهای کوچک  حتی تامین هزینه مالی پرداخت حقوق ،مزایا و حق بیمه پرسنل  خود با مشکل  جدی مواجه هستند. 
وی تعیین تکلیف و ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها را یک ضرورت دانست و اظهار داشت:همراه با کاهش نیروی انسانی در شهرداری‌ها  به دلیل افزایش بازنشستگی کارکنان شهرداری ها،  هیچ مجوزی برای جذب پرسنل جدید از طرف وزارت کشور صادر نمی‌شود. 

محمدی گفت:مدیریت یکپارچه شهری باید در شهرهای کل کشور اجرایی شود و لازمه عملی شدن این کار این است که شورای عالی استان ها نسبت به پیگیری طرح از طریق مجلس شورای اسلامی اقدام کند.

 نایب رییس شورای عالی استان اردبیل با اشاره  به شان و جایگاه شوراها در نظام اسلامی ایران اظهار کرد: بعد از گذشت 20 سال از عمر شوراهای اسلامی شهر روستا هنوز در کشور، شوراها جایگاه واقعی خودشان را پیدا نکرده اند. 

وی به مشکلات شوراها از جمله بیمه اعضای شورا اشاره کرد و افزود شوراهای روستاها و مراکز بخش‌های شهرستان‌ها مظلوم‌ترین قشر شوراها هستند و اکثریت اعضای آنها فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند و بدون دریافت هیچ حق‌الزحمه ای خالصانه و صاقانه به مردم مناطق خود خدمت می‌کنند.
عضو شورای اسلامی شهرستان خلخال داشتن مکان مناسب و اعتبار لازم برای شوراهای فرادست از جمله شورای مراکزبخش‌ها، شهرستان‌ها و استان‌ها را یک امر ضروری در جهت ارایه خدمات بهینه به مردم دانست و افزود: باید شوراهای بخش‌ها، شهرستان‌ها و استان‌ها از بودجه مستقل و مکان مناسب بهره‌مند شوند .

وی از فقدان وجود  شفافیت بودجه شوراهای استان‌ها و شورای عالی کشور انتقاد کرد وبیان داشت: باید بودجه شورای استان‌ها و شورای عالی استان‌ها شفاف‌‍سازی شود و هیچ‌گونه تبعیضی در این خصوص  وجود نداشته باشند. 

محمدی با اشاره به  محرومیت استان اردبیل و ضرورت پیگیری مشکلات آن، خواستارافزایش نیروهای دبیرخانه شورای عالی استان برای تسریع در روند رسیدگی به مسایل ومشکلات مردم این استان شد .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.