پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

در حاشیه تجدید میثاق کارگزاران حج با آرمان های امام خمینی(س)؛

رئیس سازمان حج و زیارت: همه امکانات برای اعزام زائرین ایرانی به حج امسال آماده است

رئیس سازمان حح و زیارت گفت: تقریبا زائرین به طور کامل واکسن تزریق کرده اند و تمامی اقدامات و تمهیدات بهداشتی پیشگیرانه به طور کامل انجام شده و همه چیز برای اعزام آماده است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به واکسیناسیون حجاج برای اعزام به سرزمین وحی، گفت: تمامی اقدامات و تمهیدات بهداشتی پیشگیرانه به طور کامل انجام شده و همه چیز برای اعزام آماده است.

به گزارش جماران، سید صادق حسینی در حاشیه تجدید میثاق کارگزاران حج با آرمان های امام خمینی(س)، گفت: اعزام های ما طبق برنامه ای که از قبل پیش بینی کرده ایم انجام خواهد شد. یک گروه پیشرو الآن در مکه و مدینه مستقر هستند و تمهیدات و اقدامات مقدماتی را دارند دنبال می کنند. گروه دوم ما در دو روز آینده اعزام خواهند شد که حدود 460 نفر هستند؛ تعدادی از پزشکان و کارگزاران که باید مقدمات برپایی کلینیک ها را آنجا دنبال کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: اولین کاروان ما بامداد روز یکشنبه از تهران عازم سرزمین وحی خواهند شد. زائرین ما با مجموعه عوامل 39 هزار و 600 نفر هستند و از 18 ایستگاه پروازی و در قالب 298 کاروان اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بحث واکسیناسیون مورد قابل توجهی بود، اظهار داشت: بخشی از زائرین عزیز ما واکسن های برکت زده بودند و ما بلافاصله فراخوان زدیم و چون واکسن های ایرانی در سبد مورد تأیید کشور میزبان نبود، مراجعه کردند و واکسن های مجاز برای آنها را تزریق کردند. واکسن جدیدی از جمله فلج اطفال بزرگسالان و برای برخی کشورها اعلام کردند و برای ما هم پیش بینی شده بود و تقریبا زائرین به طور کامل این واکسن و واکسن مننژیت را تزریق کرده اند.

حسینی تأکید کرد: تمامی اقدامات و تمهیدات بهداشتی پیشگیرانه به طور کامل انجام شده و همه چیز برای اعزام آماده است. ممکن است بعضی عزیزان مدینه دوم باشند و زمان داریم که واکسیناسیون آنها انجام شود. کسانی که مدینه اول هستند تقریبا تمام کارهای آنها انجام شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.