سخنگوی وزارت بهداشت امروز یکم فروردین 1400 اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ شهرستان قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز اول فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۲۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۵۷ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۵۴۳ هزار و  ۱۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. سه هزار و ۸۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: تا کنون ۱۲ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۵۵۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ شهرستان قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. 

 

photo_2021-03-21_16-12-41

 

یکم فروردین و مهمترین خبرهای کرونایی استانها

در یکمین روز از فروردین و در شرایطی که افزایش سفرها و دیدارهای نوروزی سبب تغییر رنگ برخی شهرهای به نارنجی و قرمز شده است، ویروس کرونا جان ۷۳ نفر از هموطنان را گرفت.

تغییر رنگ برخی شهرها آن هم یک هفته بعد از اعلام رنگ بندی نوروزی وزارت بهداشت برای ویروس کرونا، زنگ خطر شیوع بیشتر این ویروس را بویژه در شهرهای گردشگر پذیر به صدا در آورده و متولیان حوزه سلامت استان ها از مسافران خواسته اند هرچه سریعتر و ظرف ۷۲ ساعت شهرهای نارنجی را ترک کنند.

بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونایی در کشور که عصر سی  ام اسفند منتشر شد، شهرهای جدید قرمز شامل گلپایگان در استان اصفهان، زرین دشت در استان فارس و خاتم در استان یزد است.

همچنین شهرهای جدید نارنجی شامل خوانسار و لنجان در استان اصفهان، بوشهر در استان بوشهر، دماوند و فیروزکوه در استان تهران، داراب و مرودشت در استان فارس، بانه و سقز در استان کردستان، بروجرد در استان لرستان، دلیجان در استان مرکزی است.

 

photo_2021-03-21_14-10-18

 

در این راستا از استان های مختلف خبر می رسد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا رو به افزایش است به طوری که در غرب خوزستان در شبانه روز گذشته ۱۵۴  بیمار جدید شناسایی شده است؛ این استان بیشترین تعداد شهرهای قرمز کرونایی را در خود جای داده که علت اصلی آن به گفته مسئولان استان، ترددهای غیرضروری در استان، رعایت نکردن دستورات بهداشتی و برگزاری تجمعات همچون آیین های عزا و عروسی است.

در استان کرمانشاه شرایط اندکی مطلوب تر گزارش شده به طوری که براساس رنگ‌بندی جدید، تعداد شهرستان‌های زرد این استان به ۹ شهر افزایش یافته که شامل کرمانشاه، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، صحنه و گیلانغرب بوده و وضعیت شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر آبی است.  

در استان اردبیل که شرایط پایدار کرونایی دارد اما موارد ابتلا به نوع جهش یافته آن رو به افزایش است، خبرها از افزایش ۱۰۰ درصدی سفرهای نوروزی به این استان حکایت دارد از این رو مقرر شده در صورتی که تست کرونای مسافری مثبت باشد، در مکان های ویژه قرنطینه شوند.

در استان یزد بنا بر اعلام رییس سازمان نظام پزشکی استان در سالی که گذشت ابتلای کادر درمان و بهداشت استان یزد چهار برابر ابتلای کل جمعیت استان به این بیماری بوده است.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر نیز امروز گفت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تغییر رنگ شهرستان بوشهر از زرد به نارنجی، براین اساس محدودیت در رفت و آمد به مرکز استان اعمال می‌شود.

در استان مازندران آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان پس از ۶ ماه طی روند سینوسی و چهار ماه بعد از ورود به موج سوم سرانجام به زیر ۵۰۰ نفر رسیده است.

آمار ۲ روز گذشته دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهد که بار کرونایی بیمارستان های استان از ۲۹ اسفند ماه با رسیدن آمار بیماران بستری کووید ۱۹ به کمتر از ۵۰۰ نفر سبک شد و روز سی ام اسفند هم به ۴۶۱ نفر کاهش یافت.

این در حالی است که آخرین بار مهر ماه سال ۹۹ آمار بیماران کرونایی بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل کمتر از ۵۰۰ نفر بود و از آن زمان به بعد روند افزایشی شروع شد که در نهایت آذر ماه به موج سوم انجامید.

اجرای طرح های غربالگری یکی دیگر از اقداماتی است که با هدف بیماریابی برای جلوگیری از شیوع کرونا در کشور اجرایی شده است؛ دراین راستا امروز مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادگران مستقر در سه پایانه مرزی میلک در  شهرستان هیرمند، ریمدان در شهرستان چابهار و پایانه مرزی میرجاوه از ابتدای اجرای طرح مراقبت‌ بهداشتی سه هزار و ۲۳ نفر را مورد غربالگری کرونا قرار دادند.

علیرضا میربهاءالدین افزود: از مجموع افراد غربالگری شده ۲ هزار و ۷۱۷ نفر مشکوک به بیماری شناسایی و تست فوری از آنان بعمل آمد که از ابتدای اجرای طرح تنها ۲ نفر با تست مثبت در مرز میرجاوه شناسایی و به قرنطینه موقت ارجاع داده شدند.

در خراسان رضوی نیز بیش از هشت هزار مسافر خارجی ورودی به استان در  بازه زمانی ۲۵ تا ۳۰ اسفند تب‌سنجی و پایش سلامتی شدند.

تردد و مسافرت در شهرستان‌های مختلف استان اصفهان در ایام نوروز ۱۴۰۰ با محدویت‌ها و ممنوعیت‌هایی مواجه است و بر اساس آخرین مصوبه‌ها سفر به سه شهرستان گلپایگان، خوانسار و لنجان ممنوع شده است.

 

۵۵ نفر در ساوه و زرندیه به کرونا مبتلا شدند

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی گفت: در شبانه روز اخیر ۵۵ نفر در شهرستان های ساوه و زرندیه به کرونا مبتلا شدند.

دکتر «محمود کریمی» روز یکشنبه اظهار داشت: ۳۳ نفر از این مبتلایان با انجام تست پی سی آر و ۲۲ نفر نیز با تست سریع شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد، هفت نفر با تشخیص مراجع درمانی بستری شدند.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: به طور کلی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۳ هزار و ۹۷۴ نفر در شهرستان های ساوه و زرندیه به ویروس کرونا مبتلا شدند و در همین مدت ۳۳۲ نفر نیز جان باختند.

دکتر کریمی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹ فرد مبتلا در بیمارستان بستری هستند.

وی تاکید کرد: برپایی مهمانی و دید و بازدیدهای حضوری در شرایط همه گیری کرونا خطری جدی برای هم برای میزبان و مهمان است و از مردم درخواست می کنیم که تا حد امکان تبریک سال نو را بصورت مجازی برگزار کنند.

 

دماوند نارنجی شد خودروهای غیربومی از شهر خارج شوند

فرماندار شهرستان دماوند ضمن اعلام فوریت خروج خودروهای غیربومی از دماوند، گفت: با توجه به مصوبه ستاد مدیریت کرونا استان تهران و تغییر وضعیت شهرستان دماوند از زرد به نارنجی، تردد بین شهری از تهران به دماوند نیز دارای محدودیت خواهد بود.

مهدی حیدری روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: در حال حاضر ورودی مهرآباد به سمت دماوند باز است و انسداد به وجود آمده تنها جهت تذکر به مسافران نوروزی بود.

وی ادامه داد: به این ترتیب از مسافرینی که در شهرستان دماوند حضور دارند تقاضا داریم که هر چه سریعتر نسبت به خروج از شهرستان اقدام کنند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان زمان اعلام ۷۲ ساعت برای خروج پلاک‌های غیر بومی، از فردا برخورد قانونی و اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای خودروهای دارای پلاک غیر بومی در همه نقاط شهرستان دماوند اعمال خواهد شد و این موضوع توسط دوربین های پلاک خوان و حضور فیزیکی پلیس راه و راهور انجام می‌شود. 

فرماندار دماوند افزود: از تمامی همشهریان عزیز تقاضا داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی ما را در بهبود بخشیدن به وضعیت موجود یاری کنند.

 

ورود و خروج خودروهای با پلاک شخصی برای غیربومی‌ها به فیروزکوه و دماوند ممنوع است

سرهنگ سلیمانی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران نیز با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: برابر آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند در شرق استان تهران نارنجی اعلام شده و ورود و خروج خودروهای با پلاک شخصی به این دو شهرستان ممنوع می باشد.

وی ادامه داد: از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ تردد در این دو شهرستان برای وسایل نقلیه با پلاک شخصی ممنوع بود مگر از وضعیت کنونی به زرد یا آبی تغییر کنند.

این مقام مسوول افزود: ورود و خروج خودروهای با پلاک شخصی به شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند ممنوع بوده و در صورت تردد و عدم بازگشت به محل مبداء به مبلغ پنج میلیون ریال اعمال قانون می‌شوند.

سرهنگ سلیمانی افزود: برای بازگشت مسافرانی که از قبل به این شهرستان‌ها سفر کرده اند، ۷۲ ساعت فرصت تعیین شده است و در صورت ادامه تردد جریمه می‌شوند. 

شایان ذکر است، شهرستان دماوند پیش از آغاز سال جدید، در وضعیت زرد کرونایی قرار داشت که با آغاز تعطیلات نوروزی و حضور گردشگران و مسافران، اکنون وضعیت این شهرستان نارنجی شده است.

 

ورود خودروهای غیربومی به سقز ممنوع است

فرماندار ویژه سقز با اشاره به افزایش بستری‌ها و تغییر رنگ این شهرستان به نارنجی، گفت: علاوه بر منع ورود خودروهای غیربومی به شهرستان سقز، محدودیت‌های جدید کرونایی در سطح شهر اجرایی می شود.

کامیل کریمیان روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی در راستای مبارزه با ویروس کرونا آماده باشند.

وی با اشاره به تصمیم فوری ستاد ملی و استانی کرونا به علت تغییر رنگ شهرستان اضافه کرد: ۲ روز پیش از آغاز سال نو، نشانه های ورود به موج چهارم کرونا، مشاهده شد که به دلیل افزایش تجمع ها در اوایل سال و به ویژه برگزاری جشن های عروسی در تالارها و عدم رعایت پروتکل ها توسط مردم، بازگشت به محدودیت‌ها حتمی بود و ستادهای شهرستانی هم تابع ستاد ملی هستند.

وی یادآور شد: در جلسه ستاد مقابله با کرونا، محدودیت‌های موقت اتخاذ شد که در صورت ادامه روند افزایشی بیماری، محدودیت‌ها تمدید می شود.

رییس ستاد کرونا با بیان اینکه موقتی بودن تصمیم ها به دلیل حمایت از سلامت و اقتصاد شهرستان است اظهار امیدواری کرد که وضعیت کرونایی شهرستان، وخیم تر نشود.

کریمیان با اشاره به مصوبات جلسه اضطراری امروز ستاد کرونای شهرستان سقز  گفت: با نظارت اصناف، صنعت، معدن و تجارت و اداره اماکن نیروی انتظامی، تمام تالارهای عروسی ظرف ۷۲ ساعت آینده، تا اطلاع ثانوی تعطیل می شوند.

وی افزود: همچنین با پیگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پلیس راه، به دلیل ضرورت بازگشت مسافران به مبدا، این عزیزان چه در هتل‌ها یا مسافرخانه‌ها و مهمانسراها حضور داشته باشند باید تا ۷۲ ساعت دیگر شهرستان را ترک کنند. 

کریمیان اضافه کرد: با نظارت اوقاف و امور خیریه و مرکز بزرگ اسلامی، برگزاری هر نوع مراسم از جمله نماز جمعه و جماعت و عزا، تعطیل است و با پیگیری و نظارت اصناف و صمت و بهداشت، قهوه‌خانه‌ها و مراکز بازار که محل تجمع افراد، تعطیل خواهند شد.

وی تاکید کرد: همچنین شهرداری، ورودی ماشین‌رو پارک‌ها را بسته و فعالیت بوفه ها در مراکز گردشگری و پارک‌ها، متوقف خواهد شد، اداره ورزش و جوانان هم نسبت به تعطیلی تمام اماکن ورزشی استخرها و همه باشگاه‌های خصوصی و دولتی اقدام کند.

کریمیان یادآور شد: در مناطق روستایی بخشداران موظف هستند از تجمع و برگزاری مراسمات نوروزی و عروسی و عزا جلوگیری کنند و هر گونه تخطی از مقررات ستاد کرونا پیگرد قانونی دارد و برای خاطیان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

 

دورهمی و تردد ممنوع ، شهرستان خاتم در وضعیت قرمز است

فرماندار شهرستان خاتم گفت: این شهرستان جزو ۱۲ منطقه قرمز کشور است بنا بر این ضمن پرهیز از تردد سایر مناطق استان و کشور به این شهرستان از شهروندان انتظار می‌رود از برگزاری دورهمی خانوادگی خودداری کنند.

️جواد میربهبودی ضمن تبریک نوروز افزود: لازم است آحاد شهروندان با همراهی و همکاری اصناف و دستگاه های مسئول با کنترل و کاهش شیوع کرونا، کادر بهداشت و درمان را یاری کنند.  

وی خاطرنشان کرد: طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با سه وضعیت تعیین شده در شهرهای زرد، نارنجی و قرمز در شهرستان خاتم از امروز یکم فروردین بر اساس وضعیت قرمز کرونایی اعمال می شود.  

میربهبودی اصافه کرد: به جز موارد ضروری و مشاغل سطح شغلی ۱، فعالیت گروه های دیگر در شهرستان ممنوع است واین تعطیلی تا اطلاع ثانوی  و در صورت تغییر نکردن شرایط، با تشخیص وزارت بهداشت تداوم دارد و با تخلفات مرتبط با آن برخورد می شود.  

وی اعلام کرد: بر این اساس نمازهای جمعه، نمازهای جماعات یومیه مساجد، مراسم و آیین هابه طور کامل تعطیل و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان و خروج خودروهای شخصی شهرستان با پلاک بومی به سراسر کشور ممنوع است و در صورت مشاهده اعمال جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای شخصی متخلف اعمال می شود.  

فرماندار خاتم گفت: تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا سه صبح نیز ممنوع است در صورت تردد جریمه اعمال خواهد شد.  

شهر هرات  مرکز شهرستان خاتم در 240 کیلومتری مرکز استان نیزد و در مرز استان های کرمان و فارس قرار دارد.

 

مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان اردبیل به ۱۲ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با مثبت شدن تست کرونای انگلیسی یک مرد اهل مشگین‌شهر تعداد مبتلایان به این ویروس به ۱۲ نفر رسید.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز یکشنبه افزود: بر اساس آخرین نتایج مشخص شده توسط آزمایشگاه تشخیص کرونا، تست کرونای یک مرد ۵۶ ساله اهل شهرستان مشگین‌شهر، مثبت اعلام گردیده و هم‌اکنون در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل بستری می‌باشد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۱ نفر مبتلا به کرونای انگلیسی در اردبیل و یک نفر در خلخال شناسایی شده‌ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: از همه خانواده‌هایی که مسافر از استان‌های  درگیر از جمله خوزستان و یا کشور عراق دارند و یا افرادی که در این  مناطق کار می‌کنند و به استان خواهند آمد درخواست می‌شود به محض ورود این افراد به استان، به سامانه ۴۰۳۰ یا شماره تلفن مرکز مدیریت بیماریهای شهرستان اطلاع داده تا غربالگری و معاینه و تست انجام شود و در صورت ابتلای افراد، سریعا درمان یا ایزوله صورت گیرد تا مانع انتقال ویروس در خانواده گردد.

در استان اردبیل ۱۴۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری هستند که ۵۱ نفر از آنها در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

 مجموع فوتی‌های کرونا در استان اردبیل تاکنون یک هزار و ۴۳۴ نفر بوده است.

هم‌اکنون کل استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد ولی چهار شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر و پارس‌آباد از سه هفته پیش در وضعیت زرد قرار دارند.

 هشت شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی نیز در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) قرار دارند.

 

زرین دشت فارس در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری  کرونا با اشاره به اینکه سفر به شهرهای قرمز و نارنجی در فارس ممنوع است گفت: شهرستان زرین دشت در وضعیت قرمز قرار دارد و ارسنجان، مرودشت و داراب هم وضعیت نارنجی دارند و سفر به این شهرها ممنوع است.

عبدالرضا قاسم پور، روز یکشنبه افزود: مسافرینی که به شهرهای قرمز و نارنجی سفر کرده اند ظرف ۲ ساعت فرصت دارند تا شهرها را ترک کنند در غیر این صورت مقررات قانونی اعمال و جریمه خواهند شد.

افرادی که مثبت دارند ، حق سفر ندارند

وی تاکید کرد: افرادی که کرونا مثبت دارند به هیچ وجه حق سفر ندارند و نباید سلامتی خود و شهروندان را به خطر بیندازند.

قاسم پور با  اظهار اینکه هموطنان سعی کنند به استان فارس سفر نکنند، اظهارداشت: سفر به شهرهای زرد و آبی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی آزاد است هرچند بهتراست که دراین شرایط سفر نکنند.

معاون استاندار فارس ادامه داد: اگر سفر ضروری باشد حتما با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود ضمن اینکه نظارت خوبی هم در بخش حمل و نقل از جمله اتوبوس ها، قطار و هواپیما انجام می شود و خودروهای شخصی هم با رعایت و احتیاط کامل و به دور از تجمع ها به سفر بروند تا بعد از تعطیلات نوروز دچار مشکل نشویم زیرا اگر موج چهارم کرونا شکل گرفت بسیار خطرناک است.

این مقام مسوول بیان داشت: در سال ۱۴۰۰ به جهت اینکه ۲  سال سفر نبود، سال ۹۹ کرونا و سال قبل از آن سیل در ۲۵ استان کشور در گیر کرده بود، امسال سفرها با تورهای گردشگری، خودرهای حمل و نقل عمومی و خودرهای شخصی مدیریت شده و لازم است هموطنان به صورت کامل  تمام موارد بهداشتی را رعایت کنند.

اسکان در چادرها و کمپ های اقامتی ممنوع است

قاسم پور با اشاره به اینکه اسکان در هتل ها، هتل آپارتمان ها و مراکز اقامتی و گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز است، گفت: اما اسکان در چادرها، کمپ های اقامتی، بوستان ها، مدارس، مهمانسرای های دولتی و خوابگاه دانشجویان  ممنوع است و مسافران نمی توانند در این مکان ها اسکان داشته باشند.

وی گفت: همچنین برای بازدید از اماکن گردشگری مجاز تدابیری اتخاد شده است و برای اماکن گردشگری پُر ازدحام نیز فروش بلیت به صورت اینترنتی فعالیت خود را شبانه روزی کرده اند وآن هم  با ضوابط و شرایط خاصی که شاهد تجمع نباشیم.

 

آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در کرمانشاه از مرز هزار و ۵۰۰ نفر گذشت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ در استان به هزار و ۵۰۱ نفر رسید.

«مهدی محمدی» روز یکشنبه افزود: در شبانه‌روز گذشته ۴۶ بیمار جدید با علایم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری و ۴۰ نفر هم پس از بهبودی ترخیص شدند.  

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۱۱ مورد بیمار مثبت بستری و ۱۱۷ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۳ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

رنگ بندی جدید شهرستان‌های استان کرمانشاه اعلام شد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین گفت: براساس رنگ‌بندی جدید، تعداد شهرستان‌های زرد این استان به ۹ شهر افزایش یافت.

محمدی افزود: شهرستان‌های زرد استان شامل کرمانشاه، پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، صحنه و گیلانغرب است.

وی گفت: براساس رنگ بندی جدیدی که از روز گذشته در استان اعلام شده است، شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر آبی است.  

براساس اعلام ستاد کرونا در وضعیت زرد یا خطر متوسط فقط سطح شغلی چهار تعطیل خواهد بود.

در وضعیت نارنجی یا پرخطر هم سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.  

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های نارنجی و قرمز ممنوع خواهد بود.  

 

کرونا ۲ قربانی دیگر در استان همدان گرفت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با فوت ۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته مجموع متوفیان کرونا در این استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون به یک هزار و ۵۵۵ نفر رسید.

دکتر «محمد طاهری» روز یک شنبه اظهار داشت: همچنین با شناسایی ۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۶۴۸ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۸  مورد بود که از این تعداد ۴۰ نفر در بخش عادی بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۱۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۱۶ بیمار وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۸۵، بهار ۶۲۹، تویسرکان ۶۷۵، رزن ۴۶۵، درگزین ۲۰۰، فامنین ۱۸۹ و کبودراهنگ ۶۸۳ نفر است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۹۳۶ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۸۰ نفر در نهاوند و چهار هزار و ۲۴ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، شهرستان نهاوند در وضعیت نارنجی و ۹ شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

 

سفر به فیروزکوه ممنوع شد

فرماندار شهرستان فیروزکوه اعلام کرد:‌ وضعیت کرونایی این شهرستان نارنجی شد، از مسافران نوروزی می‌خواهیم از سفر به این شهرستان خودداری کنند.

ابوالقاسم مهری روز یکشنبه گفت: از روز گذشته رنگ بندی کرونایی شهرستان فیروزکوه به نارنجی تغییر کرد و اعضای ستاد مقابله با کرونا این شهرستان به حالت آماده باش درآمدند.

وی افزود: اولین جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان در اولین روز سال جدید تشکیل شد و تمهیدات ترافیکی برای جلوگیری از سفر اجرایی و عملیاتی شد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: شرکت مخابرات نیز با ارسال پیام های هشداری از شهروندان خواستند در خانه بمانند و همچنین تا اطلاع ثانوی نمازجمعه و مراسم اعیاد شعبانیه در این شهرستان تعطیل شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان های پردیس و دماوند نیز در شرایط ناپایدار قرار دارند از ستاد مقابله با کرونا استان تهران درخواست داریم تمهیدات تردد خودروها را از خروجی شهر تهران اجرا کنند.

مهری تاکید کرد: با توجه به اینکه فیروزکوه نقطه اتصال استان های مازندران و سمنان است از اعضای ستاد مقابله با کرونا این استان ها خواستیم ممنوعیت تردد خودروها را خروجی این ۲ استان به سمت فیروزکوه اجرایی کنند.

شهرستان فیروزکوه با ۳۴ هزار نفر جمعیت در شمال شرق تهران قرار دارد.

این شهرستان نقطه اتصال استان های سمنان، مازندران و تهران است.

 

۲۴ مورد جدید کرونا در ایلام بستری شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به روند افزایش بستری های کرونا در استان گفت: ۲۴ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند و مجموع بستری ها به ۶۳ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد کریمیان روز یکشنبه اظهار داشت: هشت مورد از بستری ها مربوط به شهرستان دهلران، پنج مورد آبدانان، چهار مورد ایلام، ۲مورد سیروان، ۲ مورد چرداول، ۲ مورد چوار و یک مورد نیز مربوط به دره شهر است.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ مورد مثبت جدید ابتلا به کرونا در استان شناسایی شد و مجموع مبتلایان به ۲۶ هزار و ۹۰۹ نفر افزایش یافت.

دکتر کریمیان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان ثبت نشده و مجموع فوت شدگان تا این لحظه ۶۶۹ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه مجموع بهبودیافتگان کرونا در استان ۲۵ هزار و ۲۹۲ نفر است، گفت: دهلران در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارد.   

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.