اخبار مرتبط

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از انتخاب ارومیه بعنوان شهر هنرهای چوبی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جلیل جباری درجمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه ای که روز دوشنبه در دفتر منطقه ای غرب آسیا در تهران و با حضور سرکار خانم محمودیان معاون صنایع دستی کشور و تعدادی از مدیران ستادی و استانی و همچنین فرماندار ارومیه برگزارشد تصریح کرد : در این جلسه سعی شد با ارائه مدارک و مستندات لازم ؛ ارومیه به عنوان شهر ملی هنرهای چوبی معرفی شود.

وی با بیان اینکه این پرونده شامل تعداد کارگاه‌های فعال این رشته و نیاز به احیا و آموزش و ایجاد خانه تخصصی چوب است، افزود: هدف از برگزاری این جلسات این است که ظرفیتها و استعدادهای ارومیه در زمینه هنرهای سنتی و صنایع دستی و بویژه  به عنوان شهر ملی هنرهای چوبی در کشور معرفی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با اشاره به نتایج این انتخاب در صورت قبولی مسئولان ادامه داد: توجه بیشتر به هنرمندان صنایع دستی فعال در رشته‌های چوبی، ایجاد نمایشگاه‌های عرضه و فروش محصولات صنایع چوبی و حمایت از این رشته از جمله اهداف این طرح است.

جباری با بیان اینکه تنوع رشته‌های صنایع دستی در آذربایجان‌غربی بیش از ۵۰ مورد بوده که یکی از شاخص‌ترین این هنرها مربوط به هنرهای چوبی در استان است، عنوان کرد: سال گذشته ارزش صادرات محصولات صنایع دستی به خارج ۵.۵ میلیون دلار بوده است.انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.