فرمانده آماد و پشیبانی منطقه شمال غرب نیروی زمینی ارتش روز دوشنبه در آیین اختتامیه این مسابقات افزود: این مسابقات به مدت ۲ روز و طی روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان به میزبانی مراغه در تالار سرباز این شهرستان برگزار شد.

امیر سرتیپ دوم جعفر رضاپور افزود: در این دوره از مسابقات، ۲۰۰ قاری، حافظ و فعال قرآنی از کارکنان رسمی و وظیفه یگان های نیروی زمینی ارتش مستقر در شمال غرب کشور در ۱۳ رشته به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: در بخش کارکنان پایور و در رشته قرائت ستواندوم امیر رازدشت از قرارگاه شمال غرب، ستوان سوم مهرداد نعمتی و  سرگرد مهدی پارسا از تیپ ۴۰ به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی اضافه کرد: در رشته ترتیل قرآن کریم نیز کارمند ناصر عطری از گروه ۱۱ توپخانه مراغه، سروان اسماعیل علیزاده از قرارگاه شمال غرب و ستوان یکم مهدی کامرانی از مرکز آموزشی ۰۳ عجب شیر به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

رضاپور گفت: در رشته اذان ستوان یکم روح الله فاطمی نیا از تیپ ۲۶۴، ستوان سوم محمدرضا شریف زاده از قرارگاه شمال غرب و نیز استوار یکم عباس فرزین از گروه ۱۱ توپخانه مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی افزود: در رشته مفاهیم سطح اول نیز به ترتیب استوار یکم صابر امامی از تیپ ۳۲۱، کارمند سلطانعلی باقری از پشتیبانی منطقه چهار مراغه و ستوان سوم اسلام صحرائی از تیپ ۴۰ و نیز در رشته مفاهیم سطح ۲ نیز سرگرد شهریار نصرتی از پشتیبانی منطقه چهار مراغه، ستوان یکم جعفر پاشاوند از گروه ۱۱ پوپخانه و ستوان یکم سید رسول موسوی از تیپ ۳۲۱ به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

رضاپور گفت: در حفظ یک جز قرآن نیز استوار یکم سید مهدی جودتی از تیپ ۴۰ مقام اول، در رشته حفظ سه جز قرآن ستوان یکم سیفعلی احمد زاده از تیپ ۴۱ و سروان احمد جفایی از آمادگاه زنجان مقام های اول و دوم و در رشته حفظ پنج جز نیز ستوان یکم ناصر امامی از تیپ ۳۶ و ستوان سوم اصغر زائری از تیپ ۱۶۴ مقام های اول و دوم را کسب کردند.

وی افزود: در رشته حفظ ۱۰ جز قرآن کریم، به ترتیب ستوان سوم حسین ارتانی از تیپ ۴۱ و مرتضی عزیزی از تیپ ۳۶۴ و در رشته حفظ ۱۵ جز ستوان سوم ولی الله فتحی پور مقام نخست و نیز در رشته حفظ ۲۰ جز سرگرد مهدی قمری از مرکز آموزشی ۰۳ عجب شیر و سروان حمید امیری از تیپ ۴۰ مقام های اول و دوم را کسب کردند.

وی ادامه داد: در بخش کارکنان وظیفه و در رشته قرائت گروهبان دوم محمد اسمعیلی از تیپ ۴۰، گروهبان یکم علیرضا صحراکاران از تیپ ۲۱۶ و سرباز فرشاد نیک نام از قرارگاه شمال غرب کشور به ترتی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

وی اضافه کرد: در بخش ترتیل قرآن کریم سربازان وظیفه نیز گروهبان یکم مهدی جهانی از قرارگاه شمال غرب، سرباز زانکو گلباغی از گروه ۱۱ توپخانه و سرباز حسین محمدی از گروه ۴۳۳ به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

وی گفت: در رشته اذان نیز سرباز حامد عباس پور از تیپ ۴۰، سرباز علی غفاری از مرکز آموزشی ۰۳ عجب شیر و ستوان سوم وظیفه نیما شیری دخت از تیپ ۳۲۱ مرند به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

وی افزود: در رشته مفاهیم سطح ۲، ستوان سوم وظیفه روح الله امیر پور از تیپ ۴۱ و گروهبان یکم وظیفه سلیمان معروف بهی از تیپ ۳۲۱ رتبه های دوم و سوم کسب کردند.

رضاپور ادامه داد: همچنین در رشته حفظ یک جز قرآن کریم به ترتیب سرباز وظیفه فهیم پریور از تیپ ۴۱، سرباز وظیفه محمدرضا نامی از تیپ ۱۲۱ و سرباز وظیفه ناصر یوسف زاده از تیپ ۳۲۱ به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

وی اضافه کرد: در حفظ ۵ جز قرآن نیز ستوان سوم وظیفه داود خانی از تیپ ۳۶ به مقام اول و در رشته حفظ ۱۰ جز نیز گروهبان یکم وظیفه هادی حسن سلطانی از تیپ ۳۲۱ و گروهبان یکم وظیفه یوسف محسنی از تیپ ۲۲۱ شهید خسروتاش مقام های اول و دوم را کسب کردند.

وی افزود: با پایان این دوره از مسابقات، ۷۰ نفر از برگزیدگان رشته های مختلف به مرحله کشوری مسابقات قرآنی ارتش که آذرماه در مسجد جمکران برگزار خواهد شد، راه یافتند.

شهرستان مراغه با ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.