امین رفیعی روز سه شنبه در جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت شهرستان بناب با تأکید بر آموزش در راستای پیشگری از سرقت اظهارکرد: آموزش به عنوان یکی از عوامل مهم پیشگیری باید در اولویت برنامه های دستگاه های اداری قرار گیرد.

وی به فرهنگ سازی از طریق رسانه ها، سعی در همکاری و تعامل هر چه بیشتر شهرندان در بحث حفاظت از اموال عمومی و خصوصی و برگزاری کلاس های آموزشی در راستای پیشگیری از وقوع سرقت تأکید کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب افزود: باید با انجام تمهیدات لازم امکان و زمینه سرقت را به حداقل کاهش دهیم.

رفیعی همچنین ضمن تأکید بر توسعه دوربین های سطح شهر توسط شهرداری با همکاری اداره مخابرات، اداره صمت شهرستان را موظف کرد از افزایش بی ضابطه و بدون مجوز مراکز خرید ضایعات در سطح شهرستان جلوگیری کرده و نسبت به پلمب مراکز خرید ضایعاتی که بدون مجوز فعالیت می کنند، اقدام کند.

وی در ادامه کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت شهرستان را مکلف کرد با جدیت تمام پیگیر جمع آوری و پلمپ مراکز فروش ضایعات در نقاط مختلف شهرستان باشند.

فرمانده نیروی انتظامی بناب نیز در این جلسه گفت: اگر مردم و سایر دستگاه ها پای کار نباشند پلیس به تنهایی قادر به پیشگری و مقابله با سرقت نیست.

سرهنگ سهراب شفقی با بیان اینکه پیشگیری جزو وظایف ذاتی نیروی انتظامی است؛ اعلام کرد: با تلاش های صورت گرفته توسط عوامل نیروی انتظامی اکثریت سرقت های صورت گرفته در سطح شهرستان کشف و سارقان آن ها نیز دستگیر شده اند.

وی افزود: از آنجایی که جرم سرقت از دغدغه های اصلی مردم است، مبارزه با این جرم نیز در اولویت اصلی و اقدامات پلیس قرار دارد.

این افسر انتظامی در ادامه ضمن تأکید بر تجهیز تمام ادارات، مدارس و بیمارستان ها به سیستم دوربین مدار بسته، از شناسایی، کشف و دستگیری سارقان سیم های برق و نیز افراد مالخر در شهرستان خبرداد و خاطرنشان کرد: متأسفانه هر روز شاهد افزایش تعداد مراکز فروش ضایعات در سطح شهرستان هستیم و باید از افزایش بی ضابطه مراکز جمع آوری و فروش ضایعات در سطح شهرستان جلوگیری شود.

شفقی همچنین استفاده از ظرفیت بسیج را در برقراری امنیت و پیشگیری از سرقت ضروری دانست و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات نیروهای بسیج پایگاه های مقاومت، همکاری و هماهنگی بیشتر با فرماندهان کلانتری در سطح شهرستان را خواستار شد.

وی بیشترین میزان سرقت های صورت گرفته در سطح شهرستان را از خانه باغ ها و ساختمان های نیمه کاره اعلام کرد و از مردم خواست در این خصوص همکاری بیشتری با نیروی انتظامی داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی بناب با بیان اینکه وضعیت روشنایی معابر در سطح شهر ناکافی است، از مسئولان امور برق خواست تا هوا روشن نشده است، نسبت به خاموش کردن برق معابر و خیابان ها اقدام نکنند.

این گزارش می افزاید، در ادامه این جلسه مقرر شد اداره صمت شهرستان با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری نسبت به جمع آوری و پلمب مراکز خرید و فروش ضایعات در سطح شهرستان اقدام و از افزایش بی ضابطه این مراکز به صورت جدی جلوگیری کنند.

۳۰۷۱

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.