جانشین فرمانده ناجا تأکید کرد: ماجرای غرق کردن اتباع افغانستانی در نقطه صفر مرزی کذب محض است.

جانشین فرمانده ناجا با تکذیب ماجرای غرق کردن اتباع افغانستانی در نقطه صفر مرزی گفت: به هیچ عنوان این موضوع قابل باور نیست و نمی‌شود این فتنه را به مرزبانان ناجا نسبت داد و این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد

به گزارش جماران، سردار قاسم رضایی، در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی استان یزد در جمع خبرنگاران گفت: مناطق گسترده‌ای از کویر یزد در گذشته جولانگاه قاچاقچیان بود اما نیروی انتظامی با ساز و کار مناسب توانست این منطقه را طی دو دهه اخیر برای قاچاقچیان نا امن کند.

وی با اشاره به فعال شدن قرارگاه‌های عملیاتی نیروی انتظامی در کویر عنوان کرد: فعال شدن این قرارگاه‌ها مرهون مجاهدت‌های سردار سلیمانی است.

رضایی همچنین از فعال شدن پایگاه‌های پهپادی در استان سمنان خبر داد و بیان کرد: این پایگاه مسئولیت رصد کویر را بر عهده دارد و در راستای تقویت اشراف اطلاعاتی و رده‌های عملیاتی پلیس فعالیت می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا همچنین با اشاره به اقدامات در راستای مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: اقدامات انجام شده طی چند سال اخیر بی سابقه بوده به نحوی که رئیس مبارزه با جرم جهانی سازمان ملل در سال ۸۵ از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور خط مقدم مبارزه با قاچاق موادمخدر در دنیا یاد کرد.

رضایی در بخش دیگری ازسخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد غرق شدن اتباع افغانستانی در نقطه صفر مرزی، این موضوع را تکذیب کرد و گفت: ایران اسلامی ۴۰ سال است که میزبان بیش از ۳ میلیون نفر از مردم شریف و مسلمان افعانستان است و به هیچ عنوان این موضوع قابل باور نیست و نمی‌شود این فتنه را به مرزبانان ناجا نسبت داد و این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و افعانستان وجود دارد، عنوان کرد: در ۶ سال گذشته حداقل پنج نشست با مسئولان این کشور در سطح ملی و سه نشست در شهرهای مرزی همچنین تهران و کابل داشته‌ایم.

وی ادامه داد: وقتی که چنین همکاری و تعامل نزدیک و بسیار خوبی در بین دو کشور وجود دارد، مطرح کردن این فتنه توسط رسانه‌های معاند و بیگانه، تعجب آور بود و مردم افغانستان این کارهای غیراخلاقی رسانه‌های معاند را جواب خواهند داد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.