محمدرضا صباغیان بافقی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا از افزایش تولید زعفران در منطقه بافق ابراز خرسندی کرد و با بیان اینکه زراعت زعفران از ویژگی‌های ممتاز برخوردار است اظهار داشت: ایران به عنوان یکی از کشورهای مستعد کشت و برداشت این محصول ارزشمند در دنیا شناخته شده است.

وی با بیان اینکه کشت و تولید زعفران یکی از حوزه‌های سرمایه گذاری‌ها مطمئن معرفی شده تصریح کرد: سود اصلی در تولیدو فرآوری این محصول است.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورت ایجاد تحول در زمینه زراعت این محصول کمیاب و استفاده از روش‌های نوین در امور خشک کردن و نیز توسعه صنایع فرآوری و بسته بندی و بازاریابی زعفران، ارزش افزوده آن چندین برابر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خام فروشی محصول یکی از مهمترین مشکلات موجود در صنعت تولید و صادرات زعفران کشور است افزود: این امر به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی کافی در برخی مناطق زعفران خیز مخصوصا در دو دهه اخیر رواج بسیاری پیدا کرده است.

وی متذکر شد: این در حالی است که صنایع تبدیلی و بسته بندی زعفران علاوه بر اشتغال در مناطق دور دست ، می‌تواندموجب ارزش افزوده و سود آوری بیشتر این محصول شود.

صباغیان بافقی خاطر نشان کرد:همچنین قانون تجارت پس از ۹۰ سال در ۳۵۰ ماده اصلاح و در مجلس تصویب شد که این مصوبه اصلاحی، زمینه صادرات و واردات و نظارت محصولات زراعی و باغی به ویژه زعفران طلای سرخ را آسان می‌سازد. 

امسال(۹۸) افزون بر ۴۰۰ کیلوگرم طلای سرخ زعفران ازسطح ۹۶ هکتار زمین‌های کشاورزی شهرستان بافق برداشت شد که نسبت به سال زراعی ۹۷ افزون بر ۱۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.