سرهنگ محمد کمالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانش آموزانی که کارت همیار پلیس دریافت کردند قبلا با شرکت در کلاس‌های مربوطه، آموزش‌های مخصوص به راهنمایی و رانندگی را فرا گرفتند.

وی افزود: دانش‌آموزان همیار پلیس حین آموزش با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله بستن کمربند ایمنی، صحبت نکردن با تلفن همراه، پرهیز از خوردن و آشامیدن، رانندگی در حین خواب آلودگی، رعایت سرعت و سبقت مجاز، صحبت نکردن با دیگران و توجه به جلوی خودرو و مسیر راه در هنگام رانندگی و مسایلی از این قبیل آشنا شدند.

 این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد:دانش‌آموزان همیار پلیس در صورت مشاهده تخلفات حادثه ساز رانندگان وسیله نقلیه‌ای که سرنشین آن می باشد باید با رعایت احترام و لحنی مؤدبانه موارد خلاف را به وی یادآوری و در صورت لزوم مورد را گزارش کند .

به گفته کمالی ، همچنین ماموران پلیس راهور شهرستان بافق به مناسبت هفته نیروی انتظامی ضمن حضور در موسسه جامعه معلولان توانای بافق و نیز با حضور در دبستان پسرانه انقلاب و پیش دبستانی شکوفه، پیرامون مسائل ترافیکی، دانش آموزان و معلولان را آموزش دادند.
فرمانده منطقه انتظامی بافق تصریح کرد: تا پایان هفته جاری در مدارس دیگر نیز کارت همیار پلیس صادر و به دانش آموزان تحویل داده می شود.

۱۱ هزار دانش آموز در ۷۰ مدرسه به تحصیل اشتغال دارند.

۱۱ تا ۱۶ مهر در تقویم تاریخ کشورمان به هفته نیروی انتظامی نام گذاری شده است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

۷۵۴۳/ ۶۱۹۷
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.