به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد در آیین مراسم افتتاح این تصفیه خانه ‌با تاکید بر مدیریت پساب در استان گفت: باید با بهره برداری مناسب از ظرفیت آبی پساب یزد، پاسخ مناسبی به انتظارات به حق مردم داده شود.
محمدعلی طالبی جلوگیری از راکد شدن آب دریاچه پساب فاضلاب یزد را مورد تاکید قرار داد و افزود: با بهره برداری مناسب از این پساب از تبدیل شدن آن به مکانی برای پرورش حشرات و ایجاد تاثیرات منفی در زندگی مردم جلوگیری می شود.
وی یادآور شد: در استان یزد با توجه به محدودیت منابع آب، بهره برداری مناسب از منابع و پساب باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا کمبود در منابع آبی جبران شود.
طالبی تصریح کرد: بخشی از این انتظار با انتقال آب با تصفیه دوم به موسسه کوثر، پاسخ داده می‌شود و امیدواریم بهره برداری مناسبی از این آب صورت گیرد ‌و سفره های زیرزمینی استان نیز به نحو مناسبی تغذیه شوند.
وی خاطرنشان کرد: باید با سرمایه گذاری مناسب امکان بهره‌برداری از پساب در استان فراهم شود و برای تکمیل و بهره برداری از فاضلاب شهری یزد و تکمیل اقداماتی که می‌تواند به بهینه سازی مصرف آب در استان کمک کند ‌و بخشی از نیازهای آبی استان را در حوزه صنعت و گردشگری رفع نماید، اقدامات موثری انجام دهیم.
استاندار یزد و هیئت همراه پس از افتتاح اولین تصفیه خانه تکمیلی کشور از بخش‌های مختلف این تصفیه‌خانه و تاسیسات انتقال ‌آب موسسه کوثر بازدید کردند.
گفتنی است با توجه به لزوم تعیین تکلیف پساب جمع شده تصفیه خانه شهر یزد و پیشنهاد موسسه کوثر مبنی بر بازچرخانی پساب به منظور تغذیه مصنوعی آبخوان منطقه چرخاب و نیز ایجاد پارک جنگلی در محدوده کوه کاسه به وسعت هزار هکتار، اولین تصفیه خانه تکمیلی کشور آغاز به کار کرده است.
روابط عمومی استانداری یزد اطلاعاتی در خصوص هزینه اجرای این طرح اعلام نکرده است.
6014/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.