اخبار مرتبط

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی روز سه شنبه به مناسبت تولد حضرت فاطمه (س) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زندگی حضرت زهرا (س) به ‌مثابه یک الگوی جامع و کامل در زندگی بشر است که تمام ابعاد زندگی این بانوی بزرگ اسلام برای ما درس‌آموز و الگو خواهد بود.
وی افزود: صبوری و تحمل سختی‌های فاطمه‌زهرا (س) در دوران کودکی و همچنین در دوران ازدواج با حضرت علی (ع) که در تمام زمینه‌ها دوشا دوش ایشان بود، قناعت و ایثار را نشان می‌دهد که باید از آن درس بگیریم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق خاطرنشان کرد: تبیین محور ارزش‌های اجتماعی، بخش دیگری از زندگی حضرت زهرا (س) بوده است و ایشان توانست نگاه جامعه به زن را عوض کند و ارزش‌های زن را تغییر دهد.
وی افزود: زهرای مرضیه (س) ارزش‌های زن را در حجاب، عفاف و پاکدامنی تعریف کرد و به جامعه آن روز فهماند که علم و عبادت مهم‌ترین نیاز زنان جامعه است.
این روحانی با بیان اینکه امروزه استکبار جهانی با ترویج بی‌بند و باری و فساد، بنیاد خانواده‌ها را مورد حمله قرار داده است تاکید کرد: بانوان ایران اسلامی باید همواره در جبهه فرهنگی مبارزه کرده و تهاجم فرهنگی را جدی بگیرند و به‌واقع، جهاد فرهنگی بر دوش بانوان است و بانوان باید در این جبهه فعالیت جدی داشته باشند.
سلیمانی با اشاره به اینکه استکبار جهانی با تبلیغات روانی سعی در متزلزل کردن پایه‌های خانواده را دارد بیان کرد: بانوان باید به گونه‌ای عمل کنند که پایه‌های خانواده محکم تر شود.
امام جمعه بافق ترویج عشق، عاطفه، محبت، اخلاق و صداقت در خانواده را مهم‌ترین رسالت امروز زنان جامعه اسلامی دانست.
بیستم جمادی الثانی در تاریخ کشورمان سالروز تولد با سعادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و روز مادر است.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.
7543/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.