اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، 'مسعود سلطانی‌فر' روز سه شنبه در کنگره علمی مسائل اجتماعی جوانان در یزد افزود: از منظر مقام معظم رهبری، مسئله جوانان یک موضوع ملی و راهبردی است و برای حل مسائل آنها باید همه دستگاه های اجرایی در کنار وزارت ورزش و جوانان فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به موضوع جوانان و بهره گیری از آنها تاکید جدی دارد ادامه داد: توسعه کشور در گرو توجه مسئولان به جوانان به عنوان موتور پیشرفت جامعه اسلامی است.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری در پنج سال گذشته همواره در تمام جلسه ها، مناسبت‌ ها و برنامه‌ریزی‌ ها، رسیدگی به مسائل جوانان به خصوص ازدواج، اشتغال، مسکن و حفظ منزلت اجتماعی آنها را مورد تاکید داشته اند.
سلطانی فر به برخی آسیب های حوزه جوانان اشاره کرد و مهمترین آنها را کم توجهی به مهارت‌آموزی در نظام دانشگاهی و بالا رفتن سن ازدواج و تاخیر در آن ذکر کرد که برای حل آنها همکاری جدی همگان را طلب می کند.
وی بیان داشت: باید برای اشتغال، مسکن، اوقات فراغت جوانان و نیازهای حقیقی این قشر بیش از گذشته فعالیت و اقدام عملی با جلب مشارکت مردم و همکاری سایر بخش ها اقدام شود.
وزیر ورزش و جوانان، تقویت ساماندهی امور جوانان با رویکرد سیاستگذاری، پایش و تجمیع ظرفیت‌ دستگاه ‌های مسئول در امور جوانان و ستادهای استانی و شهرستانی و همچنین هماهنگی و ساماندهی برنامه‌های اوقات فراغت جوانان را محور برنامه ها ذکر کرد.
سلطانی فر، اهمیت دادن به تعالی ابعاد شخصیتی و هویتی جوانان با تقویت باورهای مذهبی، ترویج ازدواج موفق و تحکیم خانواده، ساماندهی فعالیت‌ فراغتی و رفع محرومیت‌ های فرهنگی و اجتماعی در مناطق روستایی و شهری را از دیگر اهداف این وزارتخانه عنوان نمود.

**تحقق بیانیه رهبری از وظایف مهم وزارت ورزش و جوانان است
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: پیگیری برای تحقق تمام بندهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری صادر شده جزو وظایف وزارت ورزش و جوانان است.
محمدمهدی تندگویان در این مراسم افزود: در این بیانیه خطاب مستقیم مقام معظم رهبری جوانان است، بنایراین وزارت ورزش و جوانان با تمام وجود برای تحقق آن با همکاری سایر بخش ها و جوانان اقدام می کند.
وی تصریح کرد: این بیانیه نقشه راه موثر و ضروری برای دستیابی انقلاب به پیشرفت‌ بالاتر است که امیدواریم با همراهی تمام دستگاه ها و تشکل ها در راستای اجرایی شدن آن گام های اساسی برداشته شود.

** ‌کسب و کار دانش بنیان، راه حل بیکاری جوانان
استاندار یزد هم گفت: مشکل اصلی جوانان این استان به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکاری است که برای حل آن باید بیش از گذشته به کسب و کار در حوزه شرکت های دانش بنیان عنایت داشت.
محمدعلی طالبی افزود: مسائل جوانان در بخش های مختلف باید محور فعالیت و برنامه ریزی مسئولان قرار گیرد که در یزد تاکنون برنامه های خوبی برای جوانان انجام شده و ادامه دارد.
استاندار یزد تصریح کرد: فرصت ها و ظرفیت ‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری استان وجود دارد که از محورهای مهم توسعه یزد توجه به این موضوع است .
طالبی تاکید کرد: جوانان نقش مهمی در نظریه حکمرانی خوب دارند و یکی از شاخص ‌های آن، موضوع مهم مشارکت اجتماعی است که در این حوزه هم با حضور بسیار خوب جوانان روبرو هستیم.
چهارمین کنگره علمی جوانان کشور با موضوع مسائل اجتماعی جوانان روز سه شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان، دبیران علمی و پژوهشی استان ها و صاحب ‌نظران و پژوهشگران این بخش در یزد گشایبش یافت .
این کنگره به مدت 2 روز با ارائه 10 مقاله برتر از سوی اساتید و پژوهشگران و همچنین 2 کارگاه تخصصی در حوزه اشتغال جوانان با حضور اساتید برجسته در هتل صفائیه شهر یزد پیگیری می شود.
شناسایی مسائل اصلی حوزه جوانان، بررسی سیاست گذاری و مدیریت راهبردی امور جوانان در سه دهه اخیر، شناسایی راهکار های کسب و کار و کارآفرینی و ضروریات آموزش بهینه و هدفمند جوانان همراه با مهارت‌آموزی از اهداف برپایی کنکره است.
همچنن توسعه و تقویت مشارکت فعال جوانان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و شناسایی دقیق مسائل مرتبط با گروه‌های خاص جوانان از جمله دیگر اهداف برگزاری این کنگره اعلام شده است.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت و 48 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
7536/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.