اخبار مرتبط

اولین دوره مسابقات لیفت قهرمانی کارگران استان گیلان در بخش خشکبیجار رشت برگزار شد که در جریان این رقابت ها، تعدادی از قهرمانان ورزشی جهان و مسئولان ورزش کارگری گیلان در مورد اهمیت و رونق ورزش کارگری با خبرنگار ایرنا به مصاحبه پرداختند.

رئیس انجمن بدنسازی ورزش کارگران استان گیلان در این خصوص اظهار داشت: با توجه به اینکه جمعیت رو به افزایش است ، پرداختن به ورزش امری واجب برای همه آحاد جامعه به خصوص برای قشر کارگران است.

افشین پورمحمد افزود: هم اینک نیز مسابقات ورزشی در سطوح مختلف بین نیروهای مسلح ، دانشجویان ، کارمندان و کارگران برگزار می شود که به طور حتم باید به ورزش کارگری و کارمندان اهمیت ویژه ای داد چون کارمندان و کارگران به خاطر مشاغلی که دارند، نمی توانند چندان به امر ورزش بپردازند.

وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود تا کارگران نیز بتوانند به راحتی در رشته های مورد علاقه خود به ورزش مشغول شوند چون  پرداختن کارگران به امر ورزش به طور حتم در شادابی و نشاط آنان و همپنین بازدهی بیشتر تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

این مربی بین المللی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی  از راه اندازی انجمن بدنسازی ورزش کارگران در گیلان خبر داد و بیان کرد: این انجمن حدود چهار ماه است که در گیلان راه اندازی شده و در اولین گام نیز مسابقات لیفت قهرمانی کارگران گیلان را برگزار کردیم.

وی که رکورددار سریعترین کاهش وزن جهان نیز می باشد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استقبال از این دوره از رقابت ها بسیار چشمگیر بوده که این استقبال باعث حیرت و تعجب برگزار کنندگان این دوره از رقابت ها بود چون ۲۱۰ کارگر و فرزندان کارگران در رشته لیفت با هم به رقابت پرداختند که این تعداد شرکت کننده یک رکورد محسوب می شود.

پورمحمد اضافه کرد: با توجه به اینکه این رقابت ها را با شرایط بین المللی برگزار کردیم ولی متاسفانه برای برپایی و انجام این مسابقات کسی به ما کمک نکرد و حتی سنگ اندازی هایی نیز شد تا این رقابت ها انجام نشود اما خوشختانه این مسابقات در سطح کمی و کیفی بالایی برگزار شد.

وی در ادامه اظهار کرد: ما باید حامی ورزش کارگران باشیم و کمک کنیم که مسابقات قهرمانی استان و کشوری را در رشته های مختلف برگزار کنیم اما بعضی ها چینن اعتقادی ندارند که به طور حتم این افراد عاشق ورزش نیستند.

رئیس انجمن بدنسازی ورزش کارگرن گیلان از آمادگی این استان برای میزبانی مسابقات کشوری و بین المللی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی لیفت گیلان را در شرایط سیار عالی برگزار کردیم، آماده برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و حتی مسابقات بین المللی در این استان هستیم.

پورمحمد تصریح کرد: برای برگزاری مسابقات کشوری و حتی بین المللی مشکلی نداریم و با کمک مسئولان و همچنین تعدادی از سرمایه گذاران ورزش(اسپانسر) می توانیم مسابقات کشوری و بین المللی را برگزار کنیم .

انجام اولین دوره مسابقات لیفت قهرمانی کارگران استان گیلان مهمانان ویژه ای نیز داشت که می توان به حضور دو ورزشکار نابینا و کم بینای قهرمان پاورلیفتینگ جهان اشاره کرد که خود را به محل مسابقات در بخش خشکبیجار رشت رسانده بودند.

کاپیتان گیلانی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان کشور در خصوص برگزاری مسابقات لیفت قهرمانی گیلان و لزوم ورزش برای کارگران در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزش برای همه قشرها مفید و لازم است اما برای قشر کارگری  واجب است.

روحان احمدی افزود: مسئولان ورزش و همچنین سایر مسئولان باید به ورزش کارگری بهای بیشتری بدهند و شرایط پرداختن به امر ورزش را در بین کارگران فراهم سازند چون به طور حتم ورزش باعث پویایی و نشاط در بین جامعه کارگری می شود.

وی ادامه داد: همچنین کارگرانی که به امر ورزش می پردازند، با توجه به افزایش شادابی و نشاط بین آنان، به طور حتم راندمان کاری آنان نیز افزایش خواهد یافت و علاوه بر آن ورزش باعث جلوگیری از فرسوده شدن کارگران می شود که این امر بسیار مهم است.

دارنده ۱۹ مدال جهانی مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی جهان اضافه کرد: از طرف دیگر مسئولان باید به ورزش های انفرادی بهای بیشتری بدهند چون موفقیت در ورزش های انفرادی بیشتر است که در این زمینه باید شرایط ورزش های انفرادی را در بین کارگران افزایش دهیم.

وی که تاکنون ۱۳ مدال طلا، چهار مدال نقره و دو مدال برنز رقابت های پاورلیفتینگ جهان را کسب کرده، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استقبال از اولین دوره مسابقات لیفت قهرمانی کارگران گیلان نیز بسیار خوب بوده و این رقابت ها در شرایط کیفی و کمی بسیار بالایی برگزار شد و امیدواریم که مسابقات سایر رشته های کارگری گیلان نیز همانند این رقابت ها در سطح کیفی بالایی برگزار شود.

کاپیتان گیلانی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان در پایان به تیم ملی نیز اشاره و بیان کرد: تیم ملی پاورلیفتینگ خود را برای حضور قدرتمندانه در رقابت های جهانی که سال آینده برگزار می شود آماده می کند و امیدواریم که بتوانیم مقام قهرمانی جهان را کسب کنیم.

سید هادی حسینی یکی دیگر از قهرمانان گیلانی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان جهان که نظاره گر مسابقات لیفت قهرمانی کارگران گیلان بود، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار اشت: مسئولان ما باید به ورزش بهای بیشتری بدهند به خصوص در بخش های کارگری و کارمندان دولت چون ورزش باعث تحرک بیشتر بین کارمندان و کارگران و همچنین باعث افزایش میزان کار آنان خواهد شد.

وی که تاکنون هفت مدال طلا، سه مدال نقره و یک مدال برنز مسابقات پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان جهان را کسب کرده، ادامه داد: همچنین باید شرایطی را مسئولان فراهم کنند تا جوانان بیشتری به امر ورزش بپردازند چون هر چقدر جوانان ما به سمت ورزش کشده شوند به همان میزان ناهنجاری در جامعه کاهش می یابد.

حسینی بیان کرد: پرداختن به ورزش باعث می شود تا ورزشکار از نظر روحی روانی در شرایط بسیار مطلوبی قرار گیرد که این امر در کارگران باعث خواهد شد تا بازدهی کاری آنان افزایش یافته و از طرف دیگر بی رغبتی و فرسودگی نیز از بین خواهد رفت.

وی به اولین دوره مسابقات لیفت کارگران گیلان نیز اشاره و اضافه کرد: این مسابقات در سطح کیفی بسیار بالایی برگزار شده و به عنوان فردی که سال ها در تیم ملی پاورلیفتینگ حضور داشته ام، از برگزاری این مسابقات با این شرایط عالی لذت بردم چون مسابقات در محیط بسیار زیبایی و در سطح کیفی بسیار بالایی برگزار شد.

این جانباز ۷۰ درصدی گیلانی همچنین به وضعیت خود در تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان اشاره و اظهار کرد: من از سال ۷۲ ورزش را آغاز کرده و در سال ۷۴ به عضویت تیم ملی درآمدم  و تا سال ۹۰ در تیم ملی حضور داشتم که توانستم ۱۱ مدال جهانی را کسب کنم.

سید هادی حسینی تصریح کرد: اما دوباره به تیم ملی آمدم و به عضویت این تیم نیز درآمدم و امیدوارم که بتوانم سال آینده و در رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی نابینایان و کم بینایان جهان حضور موفق داشته و مدال طلا را کسب کنم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.