اخبار مرتبط

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به برگزاری طرح ضیافت الهی در ۴۲۰ بقاع متبرکه گیلان گفت: ۸۳۰ هزار نفر از مجاوران و زائران از این طرح بهره مند شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت الاسلام‌ ستار علیزاده با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ماه رمضان اظهار کرد: طرح ضیافت الهی، کار ویژه فرهنگی سازمان اوقاف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در ۴۲۰ بقعه متبرکه استان گیلان اجرا شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۳۵ مبلغ اعزامی از قم و ۱۳۴ روحانی بومی با اوقاف گیلان همکاری داشتند، گفت: طرح ضیافت الهی با هدف ایجاد فضای معنوی در جامعه، ترویج مفاهیم قرآنی، ایجاد فضایی برای انس با قرآن و اجرای نیات واقفان در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به بخش‌های مختلف این طرح افزود: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، برپایی جلسات قرائت و تفسیر قرآن کریم مهمترین بخش طرح ضیافت الهی است.

علیزاده با اشاره به فعال بودن ۳۰۸ کلاس آموزش قران کریم و طرح تربیت حفظ در بقاع متبرکه گیلان، بیان کرد: در ماه رمضان امسال ۱۱۶ محفل جزء خوانی روزانه قرآن کریم در بقاع متبرکه گیلان برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۲۲۴هزار نفر از محافل ترتیل خوانی و جزءخوانی بقاع متبرکه گیلان استفاده کردند، تصریح کرد: برجسته‌ترین محفل جز خوانی که به همت اوقاف گیلان در آستان خواهر امام رشت برگزار که از شبکه استانی باران به صورت زنده پخش شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به مشارکت ۱۹۸ هزار نفر در محافل انس با قرآن کریم بقاع متبرکه گیلان گفت: ۷۸ هزار نفر از زائران و مجاوران بقاع متبرکه از جلسات تفسیر بقاع متبرکه بهره مند شدند.

علیزاده اقامه نماز جماعت، مراسم دعا و مناجات و سخنرانی، احیای شب‌های قدر را از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی برشمرد و افزود: ۶۴۰ هزار نفر در مراسم لیالی قدر بقاع متبرکه گیلان شرکت کردند.

وی به برپایی ایستگاه‌های «همه واقف باشیم»، خیمه معرفت، غرفه‌های مشاوره خانواده، پاسخگوی به مسائل شرعی، گفتمان دینی، تصحیح قرائت نماز و کودک و نوجوان نیز در ۱۷ بقعه شاخص مجری ظرح ضیافت الهی در گیلان اشاره کرد و گفت: ۵۲۰۰ کودک با حضور در غرفه کودکان خیمه های معرفت، ضمن بازی، مبانی اسلامی را متناسب با سن خود فرا گرفتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به فعالیت خیمه‌های معرفت گفت: ۵۹۳ مورد مشاوره مذهبی و خانوادگی هم در خیمه‌های معرفتی که در قالب طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه برپا شد، ثبت شده است.

وی از برپایی ضیافت افطاری ساده در ۴۲ بقعه متبرکه مجری طرح ضیافت الهی خبر داد و تصریح کرد: ۶۴ هزار نفر از روزه داران گیلانی وغیر گیلانی مهمان این ضیافت های ساده افطاری بودند که از محل نیات واقفان خیراندیش و کمک های مردمی در هشت شهر گیلان برپا شده بود.

علیزاده یادآور با اشاره به توزیع ۳ هزار و ۶۳۰ بسته غذایی در شب‌های قدر در ۲۱ بقعه متبرکه گیلان گفت: در مجموع ۸۳۰ هزار نفر از زائران و مجاوران از برنامه های مختلف طرح ضیافت الهی بقاع متبرکه گیلان بهره مند شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.