به گزارش خبرنگار ایرنا سیداسماعیل میرغضنفری عصر سه شنبه در جلسه ستاد سازماندهی جوانان شهرستان لاهیجان افزود: امروز ملت شریف ایران و همه می توانند خیلی راحت در کنار دستگاه های اجرایی بنشینند و و هر نوع انتقادی را شفاف مطرح کنند درحالی که این انتقادها را نمی توانند به جاهای دیگر داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: جوانان از مشکلاتی نظیر نداشتن شغل و درآمد مناسب سئوال می کنند و همه این مسایل را از دولت می خواهند و ما به عنوان نمایندگان دولت باید پذیرای انتقادات مردم و جوانان باشیم و سخنان آنان را بشنوییم و پاسخگو باشیم .
میرغضنفری اظهارداشت:بسیاری موضوعاتی که مطرح می شود فقط دولت نمی تواند پاسخ دهد و برخی از این مسایل که به آن منتقد هستیم دولت تولی گری آن را برعهده ندارد ولی در مقام پاسخ همگان دولت را طرف پاسخگویی می دانند .
وی با اشاره به اینکه باید نگاهمان را نسبت به دولت عوض کنیم یادآورشد: جوانان باید بدانند دولت کانون قدرت نیست و همه مسائل در اختیار دولت قرار ندارد و باید از خود نیز سئوال کنند و کارها را خود شروع کنند و دولت نیز به آنها کمک می کند .
فرماندار لاهیجان گفت: جوانان باید برنامه برای خود ترسیم کنند و تشکیلات دولتی نیز از آنان حمایت می کند و اگر جوانان برنامه ریزی نداشته باشند در دنیای امروز بتدریج از رقابت ها کنار گذاشته می شوند.
وی یادآورشد: جوانان باید نگاه های خود را تغییر دهند و خودشان را فعالتر کنند؛ امروز ایجاد شغل برای همه جوانان در توان دولت نیست بلکه آنها باید خودشان تلاش کنند و به توانمندی خود اعتماد داشته باشند و دولت نیز با پرداخت تسهیلات کمک می کند.
میرغضنفری اظهارداشت: دولت در مدیریت شهرستان ها جوان گرایی کرده و برای جوان گرایی روی سیاست های خود ایستاده و فضاهایی نظیر فضای نشاط ایجاد کرده و ملت باید در کنار دولت باشد و در همکاری با هم امور پیش برود.
در این جلسه که با حضور مدیران برخی ادارات لاهیجان برگزار شد تعدادی از جوانان نخبه و مدال آور شهرستان مشکلات خود را بیان کردند.
پرتوا دارابی قهرمان آسیا در رشته های رزمی در این جلسه اظهارداشت: در لاهیجان زیرساخت های ورزشی خوبی وجود دارد ولی ورزش این شهرستان کیفیت لازم را ندارد و با چشم درآمدزایی به آن نگاه می شود.
وی خاطرنشان کرد: ورزش قهرمانی ارزشمند است و باید به رشته های معتبر و ورزش های قهرمانی توجه بیشتری صورت گیرد و با اطلاع رسانی به مردم ، آنان را نسبت به مزایای ورزش های قهرمانی آگاه کرد.
نیلوفر امیدی مربی بسکتبال چای رفاه لاهیجان نیز در این جلسه گفت: شهرستان لاهیجان در زمینه های مختلف ورزشی مستعد است و تاکنون آزمون های خود را نیز پس داده و باید بیشتر به رشته های ورزشی توجه شود.
وی از فرماندار لاهیجان خواست اتاق فکری متشکل از جوانان نخبه شهرستان و برخی ارگان ها تشکیل شود تا مشکلات جوانان بررسی و راهکارهای مناسب ارائه شود.
مرتضی میرحسینی جوان نخبه فرهنگی شهرستان لاهیجان نیز گفت: یکی از دغدغه های کشور آزادی بیان است که وعده هایی در این زمینه داده شده ولی هنوز به وضعیت مطلوب در این مورد نرسیده ایم و هرچه آزادی بیان محدود شود، جامعه نمی تواند مشکلات خود را حل کند.
وی افزود: وضعیت فضای رسانه ای کشور به گونه ای است که یک روزنامه رسمی کشور اثرش از یک کانال معمولی که معلوم نیست توسط چه کسی اداره می شود، کمتر است.
ولی شریعت ناصری از فعالان رسانه ای شهرستان لاهیجان نیز گفت: هنوز راه حلی برای جوانان نداریم درحالی که در جهان امروز جوان وزنه است؛ امروز جوانان از نظر فیزیکی به ما نزدیکند ولی از نظر مجازی فرسنگ ها با ما به عنوان خانواده ها فاصله دارند.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار لاهیجان نیز گفت: تشکیل ستاد سازماندهی جوانان شهرستان در آغاز سال جدید نشان خوبی برای توجه به جوانان و نخبگان جوان است.
وی اظهار داشت: این ستاد از نماینده 18 اداره و جوانان شهرستان تشکیل شده و امیدواریم با تشکیل پارک و فناوری در لاهیجان طی سال جاری بسیاری از آرزوهای جوانان تحقق یابد.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029 / 2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.