مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان آتش نشانی شهرداری رشت جهت پشتیبانی فنی از پایگاه های آتش‌نشانی روستایی، از تجهیز پایگاه های آتش نشانی روستایی در سطح استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، سید مازیار سیدنژاد با اشاره به تفاهمنامه دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با هدف بهبود عملکرد پایگاه‌های آتش‌نشانی اظهار داشت: سنجش توانمندی های عملیاتی، بررسی قابلیت های تجهیزاتی و امکانات موجود، شناسایی و ارائه مشاوره های لازم در این خصوص و تدوین و اجرای دوره های آموزشی به منظور ارتقاء سطح کارکنان پایگاه های آتش نشانی روستایی از دیگر اهداف انعقاد این تفاهمنامه است.

وی بازدید مشترک پایگاه های آتش نشانی روستایی به منظور بررسی وضع موجود و احصاء نیازها، شناسایی تجهیزات و ماشین آلات نیازمند تعمیر، تدریس دوره‌های آموزشی متناسب با نیازها با استفاده از فضای ایستگاه‌های آتش نشانی شهرداری و برگزاری مانورهای عملیاتی را بخشی از اقدامات آتی در قالب این تفاهمنامه اعلام کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با بیان اینکه پایگاه های آتش نشانی روستایی در سطح استان عملکرد منطقه ای دارند، تصریح کرد: در حال حاضر 35 ایستگاه آتش نشانی در سطح مناطق روستایی استان وجود دارد که مدیریت این پایگاه ها بر عهده دهیاری روستا است.

سیدنژاد با اشاره به تجهیز کلیه پایگاه های آتش نشانی روستایی در ماه گذشته توسط این دفتر، گفت: اقلامی همچون لباس مخصوص، کلاه ایمنی، دستکش، چکمه مخصوص ایمنی، کپسول، نازل و جعبه کمک های اولیه از جمله تجهیزات تحویلی به دهیاری ها است.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی حین خدمت در بهمن ماه سال جاری در سطح استان برای آتش نشانان روستایی، بر لزوم استفاده از ظرفیت پایگاه های آتش نشانی برای امدادرسانی در مناطق روستایی تاکید کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.