سردار سرتیپ دوم پاسدار علی ملک شاهکویی روز دوشنبه درجمع راهپیمایان یوم الله ۱۳ آبان در گنبدکاووس یادآور شد: ملت ایران در ۴۰ سال گذشته نیز تنها با ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی که در راس آن آمریکا قرار دارد، موفق شده به مسیر عزت و اقتدار خود ادامه دهد.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه مسیر مقاومت در برابر تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا و ایادی آن ازسوی آحاد مختلف جامعه، افزود: امروز انقلاب اسلامی به برکت رهبری‌ بنیانگذار جمهوری اسلامی و جانشین خلف ایشان، خون شهیدان و ایستادگی و مقاومت گروه‌های مختلف مردم، به کشوری مستقل و قدرتمند در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی جهان بویژه در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا تبدیل شده است.

سردار ملک شاهکویی ادامه داد: امروز آمریکا در راستای سیاست اسلام و ایران هراسی خود، با تشکیل گروهک‌های تروریستی و حمایت از آنها به بزرگترین فروشنده سلاح‌های نظامی در منطقه تبدیل شده و ثروت‌ کشورهای خاورمیانه را به غارت می‌برد و اکنون نیز پشت پرده اعتراضات مردم در عراق و لبنان قرار دارد. 

وی تصریح کرد: چنین کشور استکباری هرگز قابل اعتماد نیست و تنها با گزینه مقاومت و ایستادگی می‌توان به مقابله با توطئه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهای آن رفت؛ ملت فهیم و آگاه ایران اسلامی نیز در ۴۰ سال گذشته با همین راهبرد و پیروی از منویات رهبران الهی خود با آمریکا مقابله کرده و همه نقشه‌های او را به شکست کشانده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان همچنین با تجلیل از حضور پرشور و گسترده آحاد مختلف مردم گنبدکاووس بویژه نوجوانان و جوانان در راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، به بیان و تشریح برخی اقدامات ضد انسانی آمریکا در ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: نسل جوان بایستی با این جنایت‌ها آشنا شوند.

سردار ملک شاهکویی، راه‌اندازی کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و سرنگونی دولت قانونی دکتر مصدق، تصویب لایحه کاپیتولاسیون و اعطای مصونیت سیاسی به اتباع آمریکا در ایران در مجلس شورای ملی ایران، حمله نظامی به طبس، طراحی کوتاه نظامی نوژه، تشویق صدام برای حمله به ایران و تحمیل جنگ هشت ساله، ترور شخصیت‌های انقلابی و به راه اندختن جنگ‌های داخلی در برخی استان‌ها برای تجزیه ایران را از جمله اقدمات ضد انسانی آمریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت آن برشمرد.

وی افزود: تبدیل سفارت آمریکا به مرکز جاسوسی برای سرنگونی انقلاب، حمایت از گروهک‌های ضد انقلاب و معاند داخل و خارج از کشور، انهدام هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس، ترویج اسلام و ایران هراسی در بین کشورهای منطقه و اعمال تحریم‌های اقتصادی از دیگر اقدامات ضد بشری آمریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران است.

سردار ملک شاهکویی اضافه کرد: امروز نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی بایستی با این اقدامات خصمانه و ضد انسانی آمریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت آن آشنا شوند تا بدانند این کشور مستکبر و به فرموده امام راحل (ره) شیطان بزرگ، هرگز قابل اعتماد نیست.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، ۱۳ آبان یادآور سه رویداد مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است، در این روز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه درسال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران درسال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از سوی دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ روی داد که همه این اقدامات و مبارزات با هدف مقابله با استکبار و عوامل آن بود.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.