اخبار مرتبط

عیسی کریمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد می توانند با در دست داشتن کارت ملی به یکی از شعب بانک کشاورزی در استان مراجعه و عیدی خود را دریافت کنند.
وی تصریح کرد: مبلغ عیدی خانواده هایی که حکم مستمری آنها بیش از 6 ماه صادر شده 400هزار تومان و آنهایی که کمتر از این مدت هستند نیز 250 هزار تومان است.
کریمی یادآور شد: 64 هزار و 586 خانوار در این استان مشمول بیمه اجتماعی بوده که از این تعداد تاکنون23 هزار خانوار عضو شده‌اند.
وی با اشاره به برخی شرایط نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری ، گفت: افرادی که سنشان بالای 18 سال و زیر 50 سال است می توانند به فرمانداری ها بخشداری ها و امور عشایر هر شهرستان مراجعه و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مستمری ماهانه بهره مند شوند.
وی یادآور شد: این افراد با پرداخت سالی 240 هزار تومان و حداکثر سالی 540 هزار تومان از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری بهره مند خواهند شد.
کریمی ادامه داد: البته دولت نیز 2برابر این مبالغ را برای کمک به خانواده های عضو به صندوق پرداخت می کند.
وی ابراز داشت: کسانی که سنشان نزدیک به 50 سال یعنی متولدین سال 1347 تا پایان سال جاری فرصت نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری را دارند.
کریمی تاکید کرد: کشاورزان غیرساکن در روستا، روستائیان و عشایر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر20هزار نفر، مربیان مهدکودک ها، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستا‌ها و شهرهای زیر 20هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می‌توانند بیمه اجتماعی شوند.
وی با بیان اینکه این صندوق به علت صنعتی نبودن استان تاکنون به آنچه مدنظر بود نرسیده و تعداد بیمه شده ها نسبت به مشمولان پایین است، افزود: این صندوق در 13سال گذشته با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده سعی در ترغیب و تشویق خانواده های روستایی و عشایری برای بهره مندی از مزایا و خدمات آن کرده است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایری می‌انجامد.
وی ادامه داد: پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده و دریافت مستمری پیری پس از 15سال پرداخت حق بیمه و داشتن 65سال سن از ویژگی‌های صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، عشایر و روستائیان است.
جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهر، کاهش اختلاف طبقاتی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی و بازتولید عادلانه درآمد از اهداف و دیگر مزایای عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: یک بیمه شده با 15سال بیمه و 65 سال سن و 10 سال پرداخت حق بیمه با سن 70 سال بازنشسته این صندوق محسوب می شود.
44درصد از جمعیت حدود 723 هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در روستاها ساکن هستند.
حدود 12درصد در قالب 80 هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه وبویراحمد دارای هشت شهرستان، 17 شهر و حدود یکهزار و 670 روستای دارای سکنه است.
3016/1662
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.