اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رحمان خادم روز پنجشنبه در آیین افتتاح گازرسانی به 6 روستای باشت اظهار داشت:تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها سه روستای کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز بهره مند بودند.
وی بیان کرد: هم اکنون 186 هزار خانوار معادل بیش از 500 هزار نفر در این استان از نعمت گاز برخوردار هستند.
خادم تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد یکهزار و 77 روستای دارای شرایط برای گازرسانی دارد.
وی از تصویب 2 برابر شدن امکان هزینه نصب علمک گاز برای روستاها خبر داد و گفت: هزینه نصب هر علمک از 60 میلیون ریال به 120 میلیون ریال افزایش یافته که این مصوبه امکان گازرسانی به بسیاری از روستاها را فراهم کرده و در عین گازرسانی به روستاهای 20 خانواری انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت:گچساران سال 1395 به عنوان نخستین شهرستان کهگیلویه و بویراحمد جشن سبز گازرسانی برپا کرد.
خادم ادامه داد: امید می رود شهرستان های باشت،دنا و چرام نیز تا در سال 1398 جشن سبز گازرسانی برگزار کنند.
وی گفت:در شهرستان باشت پنج روستا وجود دارد که در صورت توسعه جاده باشت به چرام انجام شود گازرسانی انجام و جشن سبز گازرسانی در این شهرستان برپا خواهد شد.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد:گازرسانی به 16 روستای باشت برنامه ریزی شده است که 6 روستای آن امروز بهره برداری شد.
خادم بیان کرد:روستاهای مله تم،دم تنگ میان تنگان،بوسنگان،موری کش،نارک موسی و پنبه زار با 96 خانوار و 400 نفر جمعیت امروز به شبکه گاز متصل شدند.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح 23 کیلومتر لوله گذاری انجام شد گفت:این طرح با 16 میلیارد ریال اعتبار تکمیل و بهره برداری شد.
وی از بهره برداری از طرح گازرسانی به 10 روستای دیگر این طرح در نیمه نخست سال آینده خبر داد.
خادم ابراز داشت: امسال 90 میلیارد ریال برای گازرسانی به 83 واحد صنعتی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که این طرح ها 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
در سال 1377 با توجه به سیاست های دولت و نیاز روزافزون جامعه به گاز طبیعی شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد تاسیس و از سال 1378 فعالیت خود را برای ارائه خدمات مطلوب گازرسانی آغاز کرد و تا پیش از این زمان گاز استان با مدیریت استان های همجوار تامین می شد.
وی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ داشتن مناطق کوهستانی و سخت گذر در کنار وجود منابع طبیعی و محیط زیست بکر و نیز ذخایر نفت و گاز شرایط متفاوتی نسبت به دیگر استان‌ها دارد.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: ضریب نفوذ گاز روستایی کهگیلویه و بویراحمد تا یک سال آینده به 90 درصد خواهد رسید.
خادم عنوان کرد: گازرسانی پایدار، کیفیت خدمات مقاوم‌سازی شبکه، در نظر گرفتن منافع ذی‌نفعان، ایجاد میز خدمت برای مشترکان، قرائت آنی کنتورها، اجرای سیستم تلفن گویا، اجرای سیستم 194 جهت خدمت‌رسانی به مشترکان و انجام طرح جی‌آی‌اس از مهم‌ترین نکات تعریف چشم‌انداز شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد است.
استان 713 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب ایران قرار دارد.
8143/6110
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.