رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از کاهش ۶۰ درصدی فوتی‌های ناشی از کرونا در منطقه جنوب کرمان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از کاهش ۶۰ درصدی فوتی‌های ناشی از کرونا با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش جماران، اصغر مکارم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان شاهد کاهش ۴۰ درصدی موارد بستری و ۳۸ درصدی موارد مبتلا به ویروس کرونا بوده‌ایم.

وی شروع طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را ابتدای آذرماه سال جاری اعلام کرد و و از انجام ۳۸۳ تست تشخیص سریع کووید ۱۹، حمایت مالی و کالایی از هشت هزار و ۲۱۳ خانواده آسیب پذیر، رهگیری چهار هزار و ۷۹۸ نفر از افراد در معرض تماس با بیماران کرونا، مراقبت از ۱۱۲ نفر در منزل و ارجاع ۴۵۸ نفر به مراکز منتخب نگهداری و مراقبت خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه در طرح  شهید حاج قاسم سلیمانی تیم‌های حمایتی، مراقبتی و نظارتی فعالیت می‌کردند، تعداد تیم‌های حمایتی را ۳۹۶ تیم، گروه‌های مراقبتی رهگیری را ۵۷۲ گروه، تیم‌های مراقبت در منزل را ۱۵ و تیم‌های نظارتی را ۱۳۳ تیم اعلام کرد.

وی از چهار هزار و ۷۳۷ بازدید مشترک تیم‌های فعال در طرح شهید سلیمانی با همکاری سایر سازمان‌ها در منطقه جنوب کرمان خبر داد و گفت: در این بازدیدها گندزدایی و ضدعفونی ۳۰۳ منزل، پلمب ۱۳۰ واحد و ۶ هزار و ۳۶۶ اخطاریه انجام شد.

مکارم طرح سپهبد شهید سلیمانی را در جنوب کرمان موفقیت‌آمیز برشمرد و از زحمات بسیج و سایر دستگاه های فعال در این طرح قدردانی کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.