مسلم مروجی فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به حباب قیمتی که طی چند روز گذشته در بازار ایجاد شد، سریعا با پیگیری انجام شده ۶۷۰ تن برنج هندی و ۲۰۰ تن برنج پاکستانی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان توزیع شد.

وی ادامه داد: توزیع برنج با نرخ مصوب دولتی در جنوب کرمان باعث برگشتن قیمت به حالت قبل شد از این رو هم اکنون هیچ کمبود برنجی در بازار این منطقه نداریم.

وی با بیان اینکه ۲۵ توزیع کننده برنج در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: مصرف‌کنندگانی که در مورد نحوه و قیمت توزیع آن شکایتی دارند، می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و شکایت خود را مطرح کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تصریح کرد: برنج هندی ۱۰ کیلویی با نرخ ۶۸ هزار تومان و قیمت هر کیسه برنج پاکستانی ۸۷ هزار تومان در حال توزیع است و با توجه به ذخیره مناسب این کالاها تقاضای بازار به هر میزان باشد، امکان تامین آن وجود دارد.

مروجی با بیان اینکه دولت برای تامین کالاهای اساسی مردم هیچ مشکلی ندارد، گفت: غلات، مواد پروتئینی، روغن، حبوبات، مواد شوینده، لوازم خانگی برقی و قطعات خودرو از کالاهایی است که نسبت به افزایش قیمت آنها نظارت و بازرسی ویژه صورت می‌گیرد.

نیاز مصرف سالیانه برنج در کشور نزدیک به ۳.۲ میلیون تن است که  حدود ۲ میلیون تن آن از محل تولید داخل و بقیه از محل واردات تامین می‌شود.

سیاست وزارت جهاد کشاورزی برای واردات برنج حمایت همزمان از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات کشاورزی و فراهم‌سازی شرایط برای مصرف برنج با قیمت مناسب برای همه اقشار جامعه است.

جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر، یک سوم مساحت پهناورترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.