حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز یکشنبه در همایش متولیان موقوفات استان کرمان افزود: ساختارها در حوزه وقف باید اصلاح شود لذا گاهی برخی قوانین نیاز به اصلاح دارد زیرا بعضی تبصره ها، وقف را زمین‌گیر می کند که باید اصلاح شوند.

وی با بیان اینکه اشخاص مال خود را وقف می کنند تا از منافع آن در راه خیر استفاده شود و این کار برای باقی ماندن صالحات و باقیات برای افراد واقف است تصریح کرد: وقف های وسیع، گسترده و بزرگ مربوط به انسان های مومن، زیرک و باهوش است که می خواهند بعد از فوت دستشان از دنیا کوتاه نشود.

امام جمعه کرمان افزود: سرنوشت اموال وقفی بعد از فوت واقفان بر عهده دیگران از جمله اوقاف و امور خیریه است لذا باید نگاه ما نسبت به وقف اصلاح شود زیرا نگاه ما نسبت به وقف دارای اشکال جدی است.

وی گفت: بهترین وقف، ثمره عملی است که اتفاق می افتد و آنجایی که وقف ضعیف شده رویکرد افراد باید تغییر پیدا کند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه خود وقف بازدارنده و حافظ است افزود: عملکرد وقف نیز اکنون قابل دفاع نیست و این یک واقعیت است لذا باید دید چه کسی باید این مشکل و نقیصه را اصلاح کند؟

وی اظهار داشت: اینکه نخستین بدهکاران موقوفات چه افرادی هستند؟ عملکرد نامناسب را نشان می دهد و وضعیت را به اینجا می رساند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.