اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در آئین این هفته نماز جمعه کرمان ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی افزود: جریان قدرتمند مقاومت در برابر استکبار جهانی، در داخل کشور نیز برای تمام اقشار تبدیل به یک الگو شده است.

وی ادامه داد: امروز در عرصه سیاسی جامعه و گفت و گوهای سیاسی باید مواظب باشیم، زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت را بر همگان تمام کردند و اگر امروز بحث مذاکره مطرح می شود باید به این موضوع توبه بیشتری کنیم زیرا توبه قبل از مذاکره است و آن را باید پررنگ کنیم و مذاکره زمانی ایجاد خواهد شد که توبه در حرف و عمل محقق شود و در غیر این صورت مذاکره مطرح نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه وقت توبه استکبار جهانی و آمریکاست، خاطرنشان کرد: با صادر شدن دفاع مقدس به کشورهای اطراف، جریان مقاومت شکل گرفته و بخشی از این جریان ها بسیار قوی است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس، ملت ما مظلومانه و تنها در برابر دنیا ایستاد و این در حالی بود که شهرها نیز بمباران می شد اما توانستیم مرحله دوم دفاع مقدس را تجربه کرده و شهرها را پس گرفته و سرنوشت جنگ را تعیین کنیم و بگوییم کی جنگ تمام شود.

وی اظهارداشت: امروز در یمن آنچه را در دفاع مقدس شاهد بوده ایم، می بینیم زیرا در یمن نیز یک زمانی به بیمارستان ها، مردم، بازار و غیره حمله می شد  و مجامع بین المللی کوچکترین صدای اعتراضی سر ندادند اما یمن مقاومت کرد و از دفاع مقدس درس گرفت و الان یمن مشخص می کند که چه اتفاقی باید بیفتد و آنچه در عملیات آنها در عربستان دیدید بخشی از قسمت دومی است که در دفاع مقدس برای ما نیز رخ داد.

امام جمعه کرمان گفت: امروز می بینیم که زمان بین ضربات یمن کوتاهتر و حجم ضربه های وارده به عربستان بیشتر می شود و باید به ابعاد عملیاتی که قلب نفتی عربستان را نشانه رفت و نیمی از آن را از کار انداخت، توجه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد: چنان عملیاتی در این سطح نیاز به اطلاعات قوی داشت، مخابرات پیشرفته می خواست که این همه پهباد را مدیریت کرده و به هدف برساند و در این عملیات فاصله بالای هزار کیلومتر در نظر گرفته شده بود که این موارد در دنیا به این آسانی قابل هضم نیست .

وی گفت: دقیق بودن عملیات و اهداف از پیش تعیین شده، بدون آنکه کوچکترین ضربه ای را جبهه مقابل بتواند به یمن بزند، یکی از ابعاد این جنگ است و اینها نشان می دهد که دوران مظلومیت یمن پشت سرگذاشته شده و عربستان و امارات و اقوام آنها بایدتسلیم شوند و این در حالی است که یمنی ها در کمال اخلاق این جنگ نابرابر را پیش برده اند تا عربستان را مجبور به آتش بس کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که آنچه در دفاع مقدس رخ داد، قابل صادرات به کل جهان است، گفت: آنچه در جنگ تحمیلی رخ داد این بود که میدان های نبرد یک دانشگاه انسان سازی بودند و تحت امر شخصیتی بودیم که جانشین بلافصل امام معصوم (ع) بود و آنچه در  دوران دفاع مقدس گذشته غیر از تقوا ، عدالت و دفاع از ارزش های دینی نبوده و از این رو این دفاع ، مقدس است.

حجت الاسلام  والمسلمین علیدادی سلیمانی در ادامه با اشاره به این مطلب که مردم باید تلاش کنند همیشه در کنار صاحب منصبان عالم، عادل و با تقوا قرار گیرند و از کسانی حمایت کنند که خدا ترس تر هستند، گفت: مردم باید از انسان هایی که تقوا را بیشتر رعایت می کنند، بصیرت و شجاعت بیشتری دارند حمایت کنند و اگر حمایت مردم از این افراد کم شود، جامعه دچار از هم پاشیدگی خواهد شد.

وی  اظهارداشت: عنان جامعه نباید به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد و مسئولیت ها را نباید به انسان های نااهل و نامحرم و آدم های هوا پرست واگذار کرد.

خطیب جمعه کرمان گفت: باید جلوی نفوذ نااهلان و نامحرمان در جامعه گرفته شود و از این جهت بود پیامبر اکرم (ص) نیز افرادی را به صورت جدی طرد کردند و اجازه ندادند آنها مسئولیت هایی را بر عهده گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که حاکمان تاریخ ۲ دسته بوده اند، گفت: دسته اول افرادی نالایق، نااهل و هوی پرست بودند که با زور و تزویر توانسته بودند بر جامعه حکومت کرده و مسئولیت ها را در دست گیرند و این افراد کسانی بودند که همه اصالت جامعه را به نفع خودشان می دانستند و اگر جریانی را مخالف با منافع خود یبینند با آن بی رحمانه برخورد می کردند.

وی خاطرنشان کرد: دسته دوم نیز حاکمانی بودند که در راس آن انبیای الهی قرار داشته اند و این افراد، انسان هایی پاک، اهل ایثار، از خودگذشته و تلاشگر در مسیر الهی هستند و در آیات متعددی از قرآن کریم این افراد به عنوان حاکمان جامعه بشریت مورد تقدیر قرار گرفته اند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه ماموریت توده های مردم این است که خودشان برای اقامه عدل و قسط در جامعه قیام کنند، تاکید کرد: در کنار این موضوع حاکمانی باید امور را مدیریت کنند، که از انبیای الهی پیروی می کنند.

وی یادآور شد: با قاطعیت می توان گفت که قرآن کریم هم برای مردم وظیفه اساسی و جدی تعیین کرده است تا خط تولید، امامت، نبوت و ولایت را همراهی کنند و هم در راس حاکمیت اسلامی باید انبیاء الهی و ائمه معصومین و کسانی که از طرف آنها ماذون هستند، قرار گیرند.

وی ادامه داد: با همین نگاه حاکمیت اسلامی در حکومت انسان ها در جامعه و دنیا از نگاه قرآن کریم و روایات یک حاکمیت قابل دفاع است و ما به آن اعتقاد داریم.

وی تاکید کرد: عاشورا و کربلا صحنه وجود هر دو نوع حکومت است و باید همواره با درس گرفتن از آموزه های این واقعه بزرگ در اردوگاه دیانت، حق و درستی حرکت کرد.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.