اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سید کیوان امام در دیدار با فرماندار زرند افزود: مدیریت جدید تیم اجرایی شهرستان نوید بخش حرکتی نو و تلاشی دوچندان جهت توسعه روز افزون شهرستان زرند باشد.
وی بیان اینکه مجموعه کارخانجات واگن سازی پلور سبز با دارا بودن کادری مجرب، متخصص، جوان و متعهد تاکنون نقش بسزایی در پیشرفت ناوگان ریلی شهری و برون شهری کشور داشته است، از آغاز عملیات اجرایی قرارداد تولید ۱۵۰ واگن برای مترو اصفهان توسط کارخانه واگن سازی زرند در آینده ای بسیار نزدیک خبر داد.
وی واردات بی رویه واگن های نو و دست دوم به داخل کشور را فاجعه ای برای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخل دانست و تصریح کرد: کارخانه واگن سازی زرند با دارا بودن ظرفیت تولید بیش از هزار دستگاه واگن باری در سال، میتواند پیمانکار بسیار مطلوب و قدرتمندی برای تامین صد درصدی نیازهای ریلی استان کرمان باشد.
امام در این راستا اظهار داشت: رایزنی های متعددی با شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان جهت تامین و تولید بیش از ۲۰۰۰ واگن باری طی دو سال برای شرکت مذکور توسط کارخانه واگن سازی زرند انجام شده و امیدواریم با انعقاد این قرارداد گامی بلند راستای توسعه شهرستان و اشتغالزایی بالای ۱۰۰ نفری برای جوانان جویای کار زرندی برداشته شود.
مدیرعامل کارخانجات واگن سازی پلور سبز همچنین اشتغالزایی بیش از ۶۰ نفری را با آغاز عملیات اجرایی تولید مترو برای اصفهان، پیش بینی کرد.
فرماندار زرند نیز گفت: کارخانه واگن سازی زرند یکی از بزرگترین و مهم ترین واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان است که تاکنون در راستای ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار بصورت مستقیم و غیر مستقیم و ارزش افزوده بالایی را برای زرند در بر داشته است.
علی صادق زاده با بیان اینکه مشکل اصلی کارخانه واگن سازی زرند در پرداخت و وصول نشدن مطالبات است، تصریح کرد: به منظور ایجاد تمرکز و سرعت بخشی به انجام پروژه های واگن سازی و ریلی، تیم اجرایی شهرستان با تمام توان از کارخانه واگن سازی زرند حمایت ویژه خواهد کرد و در آینده ای نزدیک جلسه ای فوق العاده با استاندار و رئیس مجمع نمایندگان محترم استان کرمان تشکیل خواهیم داد تا مسائل و مشکلات واگن سازی زرند بصورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در زرند با اشاره به پتانسیل های ریلی و توانمندی های نیروی انسانی شهرستان، خواستار اهتمام جدی مسئولان گروه صنعتی پلور سبز در رستای بومی گزینی حداکثری نیروی کار خود در قراردادهای جدید کارخانه واگن سازی زرند شد.

۳۰۲۹/۷۴۲۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.