اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، یحیی صادقی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با بیان اینکه ماه رمضان فرصت مغتنمی برای کمک بیشتر به محرومان است تاکید کرد: در حال حاضر 42 هزار و 500 حامی سرپرستی حدود سه هزار فرزند یتیم در استان کرمان را بر عهده دارند که 102 نفر از این افراد از خارج از کشور، کمک های خود به ایتام می رسانند.
وی ادامه داد: سرانه پرداختی به ایتام به صورت ماهانه در استان کرمان حدود 124 هزار تومان است و لازم است تامل بیشتری درباره این میزان کمک ها انجام شود تا بتوان کمک های بیشتری را به این افراد اختصاص داد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان اظهار داشت: در سال 97 بالغ بر چهار هزار حامی جدید به جمع حامیان ایتام در استان کرمان اضافه شده و در مجموع 30 میلیارد تومان از سوی مردم و حامیان به ایتام اختصاص یافته است.
صادقی، توانمندسازی را از اولویت های کمیته امداد برشمرد و ادامه داد: این نهاد یکی از دستگاه های موفق در کشور است و یک سوم اشتغال خرد ایجاد شده در کشور مربوط به کمیته امداد بوده و برتر کشور در حوزه ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: سال گذشته 113 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به افراد تحت پوشش کمیته امداد اختصاص یافته و در مجموع 6 هزار و 200 شغل ایجاد شده است که مشاغل پایدار هستند و گرانقیمت نیستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان تاکید کرد: به دلیل نظارت های مستمر انجام شده از طرح های اشتغالزا، این کارها پایدار هستند و منجر به خودکفایی خانواده شده اند و در کنار نظارت های مستمر به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد نیز توجه شده است.
صادقی یادآور شد: در سیل اخیر، مردم استان کرمان به خوبی درخشیدند و سه میلیارد تومان کمک به کمیته امداد واگذار کردند و کمیته امداد این کمک ها را به استان های سیل زده ارسال کرد.
وی بر توسعه کمک های مردمی به کمیته امداد تاکید کرد و ادامه داد: در تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال در بین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، بسته های تشویقی برای افرادی که اعضای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد را به کار گیرند، در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان خاطرنشان کرد: به ازای به کارگیری هر فرزند تحت پوشش کمیته امداد بحق بیمه آنها به مدت 2 سال از سوی این نهاد پرداخت شده و به ازای هر نفر 200 میلیون ریال تسهیلات به کارآفرینان اختصاص می یابد.
صادقی به موضوع ساماندهی زکات در استان کرمان نیز اشاره و بیان کرد: انتظار داریم همه مردم زکات خود را به این ستاد متمرکز اختصاص دهند تا به خوبی در زمینه های پیش بینی شده هزینه شود.
3029/7440
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.