اصغر مکارم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فشار خون بالا مهمترین تهدید کننده سلامت افراد است.
وی به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح از 27 اردیبهشت تا 15 تیرماه سال جاری با هدف افزایش آگاهی های عمومی در خصوص خطرات این بیماری، شناسایی و آغاز درمان انجام می شود.
مکارم افزود: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، با شعار 'فشار خون، بدانیم و اقدام کنیم' یک حرکت عظیم عمومی در سطح کشور است که از طرف مقام عالی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: این دانشگاه نهایت تلاش خود را با همکاری سایر دستگاه ها در راستای کنترل فشار خون بالا خواهد داشت.
وی بر ترویج کمپین بزرگ کنترل فشار خون تاکید کرد و اظهار داشت: کنترل فشار خون ضروری است و مردم باید به این مساله توجه ویژه داشته باشند.
مکارم بر لزوم همکاری نهادها و ادارات حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در راستای تحقق اهداف این کمپین تاکید کرد و افزود: نشست های متعددی برای جلب مشارکت نهادها خواهیم داشت و دانشگاه با تمام توان در راستای اجرای این برنامه اقدام خواهد کرد.
کارشناسان تخمین زده اند که 15 میلیون نفر در ایران، فشار خون بالا دارند.
سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی هدف از بسیج ملی کنترل فشار خون را کاهش 30 درصدی مصرف نمک در جامعه و شناسایی 10 درصد از مبتلایان به فشارخون عنوان کرده است.
دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هفت شهرستان جنوبی استان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
3029/7450/7429
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.