پرویز توسلی زاده روز شنبه در همایش ملی نقش حقوقدانان در حفظ حفظ حقوق عامه در گام‌ دوم انقلاب که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: باید به خوبی در زمینه پیشگیری وارد شویم و باتشویق مردم به سازش، میزان ورود آنان به دادگستری را کاهش دهیم.
این‌ مقام‌ قضایی افزود: راهکارهایی برای کاهش جمعیت زندان ها در نظر گرفته شده است که باجدیت در دستگاه قضایی دنبال خواهد شد.
توسلی زاده، حقوقدانان را تاثیرگذارترین اقشار جامعه دانست و اظهار داشت: جامعه ای که حقوق دانان قدرتمندی داشته باشد به سمت پیشرفت حرکت خواهد کرد.
وی در رابطه با بیانیه گام‌ دوم انقلاب هم گفت: صدور این بیانیه یعنی باید با توجه به چهل سال گذشته، خود را برای پیشرفت های بیشتر آماده کنیم.
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، حرکت به سمت جامعه حقوقی را یکی از پیش زمینه های پیشرفت کشور دانست و توضیح داد: مردم از دستگاه قضایی انتظارات بسیاری دارند اما باید با کمک حقوق دانان این انتظارات را معقول کنیم.
توسلی زاده افزود: سطح معقول انتظارات مردم به این معنی است که قاضی بتواند از قانون استنباط خود را داشته باشد.
وی عنوان کرد: بزرگترین رسالت دستگاه قضایی امیدوارکردن مردم نسبت به آینده و ایحاد احساس امنیت در جامعه است.
رییس کل دادگستری کرمانشاه با بیان اینکه نظام های حقوقی تابعی از نظام سیاسی جامعه است، گفت: ما این ادعا را داریم که براساس دستورات و اراده خداوند جامعه را اداره می کنیم.
توسلی زاده باتاکید بر رسیدگی به حقوق عامه عنوان کرد: در هرجای جامعه بی نظمی ایجاد شود از مصادیق بارز حقوق عامه محسوب می شود.
وی افزود: قانون خوب قانونی است که به خوبی تعارضات بین مردم در تمام امور را برطرف کند و حافظ ارزش های اسلامی باشد.
رییس کل دادگستری کرمانشاه خطاب به حقوق دانان حاضر در جلسه گفت: امروز سطح اختلافات بین مردم بالاست از این رو حقوق دانان باید مردم را به سازش تشویق کنند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.