لیلا رضازاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: آب آشامیدنی باید بهداشتی و به صورت بسته بندی شده مصرف شود و هریک ربع ساعت نصف استکان آب نوشیده شود.

رضازاده ادامه داد: از مصرف آب چشمه و مکان های غیرقابل شناخت خودداری شود و از یخ های روباز هم به هیچ عنوان استفاده نشود.

این مسوول ادامه داد: موادغذایی خشک همانند لوبیا پلو و عدس پلو در مقایسه با انواع خورشت ها، در طول سفر جایگزین بهتری است چرا که کمتر دچار آلودگی می شوند.

رضازاده با تاکید براینکه موادغذایی نباید طولانی مدت نگهداری شود، افزود: پیشنهاد می شود از مواد تغذیه ای پرنمک همانند آجیل، چیپس و پفک استفاده نشود.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با تاکید براینکه زواری که به بیماری قلبی مبتلا هستند باید از موادغذایی دارای فیبر، بیشتر استفاده کنند، ادامه داد: سبزی، میوه، نان های سبوس دار و غذاهای حاوی حبوبات برای این افراد مناسب است.

به گفته رضازاده، زوار مبتلا به زخم معده بهتر است مصرف غذاهای محرک و سرخ شده و نوشیدنی هایی همچون قهوه را کم تر کنند و غذاها را در وعده های بیشتر و کم حجم تر مصرف کنند.

کارشناس‌تغذیه مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با تاکید براینکه در طول سفر به هیچ عنوان نباید لبنیات غیرپاستوریزه مصرف شود، افزود: با توجه به گرمی هوا، دوغ های کم نمک و شربت خاکشیر برای زوار مفید است.

۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.