مدیرعامل شرکت گاز کردستان از افتتاح و کلنگ زنی 200 طرح گازرسانی این استان در دهه فجر خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: به مناسبت پیروزی انقلاب و دهه فجر، ۲۰۰ پروژه گازرسانی در استان با ۹۶۲ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش جماران، احمد فعله‌گری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۱۰۹ پروژه مربوط به بخش صنعت و ۹۱ طرح نیز در بخش روستایی است، اظهار داشت: در دهه فجر امسال، طرح گازرسانی به ۵۸ روستای استان با تحت پوشش قرار دادن ۲ هزار و ۹۸۳ خانوار به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: در بانه گازرسانی به ۲ روستا با ۱۲۸ خانوار و ۲ شهرک مسکونی شهری با ۸۱۰ خانوار، ۶ روستا در بیجار با ۱۷۱ خانوار، سه روستا در دهگلان با ۱۲۶ خانوار و سه روستا در دیواندره با ۵۱ خانوار افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: گازرسانی به ۲ روستا در سروآباد با ۲۹۳ خانوار جمعیت، سقز ۱۵ روستا با ۵۷۶ خانوار، سنندج ۹ روستا با ۷۵۱ خانوار، کامیاران ۹ روستا با ۴۷۷ خانوار و مریوان ۹ روستا با ۴۱۰ خانوار، از برنامه‌های افتتاحی این شرکت در دهه فجر است.

فعله‌گری تعداد پروژه‌های مربوط به کلنگ‌زنی عملیات گازرسانی روستایی را ۳۳ پروژه با تحت پوشش قرار دادن یک هزار و ۳۵ خانوار اعلام کرد و گفت: در بانه عملیات گازرسانی به ۲ روستا با ۳۵ خانوار، بیجار ۹ روستا با ۲۳۳ خانوار، دیواندره ۲ روستا با ۳۶ خانوار، سقز ۹ روستا با ۲۱۸ خانوار، سنندج پنج روستا با ۳۱۷ خانوار، قروه سه روستا با ۲۲ خانوار و مریوان سه روستا با ۱۷۰ خانوار آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: برای بهره‌برداری از طرح گازرسانی به ۵۸ روستای استان، ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۳ روستا نیز ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه گازرسانی به ۶۷ واحد صنعتی نیز در دهه فجر افتتاح می‌شود، افزود: برای بهره‌برداری از طرح‌های قابل افتتاح ۶۶ میلیارد ریال هزینه شده، ۳۶ هزار و ۸۵۹ متر شبکه اجرا و یک ۱۰۷ علمک نصب شده است.

فعله‌گری یادآور شد: در دهه فجر ۱۱ واحد صنعتی در بانه، پنج واحد در بیجار، هشت واحد در دیواندره، ۱۰ واحد در سقز، پنج واحد در قروه، ۱۸ واحد در سنندج و ۱۰ واحد در کامیاران از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شود.

وی به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۴۲ واحد صنعتی در استان(قروه) اشاره کرد و اظهار داشت: برای طرح‌هایی که کلنگ‌زنی می‌شود، ۷۶ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.