مدیرعامل شرکت آبفا کردستان، از ساخت 5 تصفیه خانه و ارتقاء 3 تصفیه خانه فاضلاب دیگر در سطح استان خبر داد و گفت: هدف از این طرحها، رشد سطح اقتصادی و اجتماعی در استان است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، محمدحسین محمدی اظهار کرد: در حال حاضر تصفیه خانه های شهرهای سنندج، سقز و مریوان با هدف افزایش توان کمی و سطح کیفی در دست ارتقاء قرار دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  ۵ تصفیه خانه در شهرهای دیواندره، دهگلان، و کامیاران در دست ساخت است، افزود: کار ساخت دو تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بیجار و یاسوکند نیز روبه اتمام است و آماده افتتاح هستند. 

محمدی، حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب خاک و هوا، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت عمومی، جلوگیری از آلوذگی سفره آبهای زیرزمینی، جلوگیری از مصرف فاضلاب خام جهت کشاورزی و بهبود مسائل زیباشناختی سطح شهر، از جمله اهداف این طرحها در حوزه اجتماعی هستند.

مدیرعامل آبفا کردستان، همچنین اثرات اجرای طرح تصفیه خانه های فاضلاب، افزایش رفاه عمومی و سطح زندگی، تبدیل هزینه های سنگین درمان به هزینه های اندک پیشگیری، تزریق پساب به آبخوان های اطراف برای تغذیه سفره آبهای زیرزمینی، تبدیل آب از چرخه یکبار مصرف و مخرب به چرخه چندبار مصرف و سازنده، درآمدزایی و ایجاد اشتغال و ایجاد زمینه توسعه آینده شهر را از دیگر اهداف این طرحها در حوزه اقتصادی برشمرد.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۶ تصفیه‌‌ خانه فاضلاب در شهرهای مختلف استان فعال است و ۷۰ درصد فاضلاب جمع آوری شده را تصفیه می‌کنند که آب تصفیه شده این واحدها برای مصارف آبیاری فضای سبز، صنایع و دیگر امور مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.