اخبار مرتبط

خلیل رنجبر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها با شرکت 156 دانش آموز از 10 شهرستان در پنج گروه دانش آموزان دارای آسیب بینایی، آسیب شنوایی، معلول جسمی حرکتی، کم توان ذهنی و سندروم داون برگزار خواهد شد.
وی افزود: از این تعداد شرکت کننده، 92 نفر پسر و 64 نفر را دختران تشکیل می دهند که از 30 مدرسه هستند و در رشته های تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، شطرنج، دو و میدانی، فوتسال، گوی رانی و فوتبال دستی با هم رقابت می کنند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان هدف از برگزاری این رقابت ها را ایجاد نشاط و شادابی، ارتقای آمادگی جسمانی، رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه و پرورش روحیه مشارکت جویی و مسئولیت پذیری در میان دانش آموزان با نیازهای ویژه اعلام کرد.
وی یادآور شد: گستره ورزش تنها محدود به سلامت و شادابی جسم نیست و انجام فعالیت های منظم و مستمر ورزشی باعث کسب اعتماد به نفس، کاهش فشارهای روانی، افزایش احساس سودمندی و تقویت دقت و تمرکز دانش آموزان با نیازهای ویژه می شود.
رنجبر اضافه کرد: تربیت بدنی به عنوان جزیی از نظام آموزش و پرورش باید از متداول ترین روش های صحیح تدریس برخوردار باشد تا بتواند به حل مشکلات دانش آموزان با نیازهای ویژه در امر یادگیری و مهارت های ورزشی کمک کند.
در سال تحصیلی جاری هفت هزار و 170 دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.
7348/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.