اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این رقم درحالی است که در نوروز امسال بگفته مسئولان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان حدود 152 هزار مسافر با ماندگاری متوسط 12 ساعت اقامت داشته اند، آماری که بیانگر حرکت نه چندان پرشتاب مسئولان دست اندرکار در ایجاد زیرساخت ها و برنامه ریزی برای جذب بیشتر گردشگر در استان می باشد.
مجید نظری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان شامگاه یکشنبه در جریان افتتاح بیست و سومین اقامتگاه بوم گردی استان در شهر کیان اظهار کرد: امروزه گردشگری به عنوان مهمترین صنعت، نقش موثری در رشد و توسعه اقتصادی جوامع دارد، از این رو می طلبد تا مسئولان دست اندر کار آگاهانه به جذب گردشگر و ایجاد زیرساخت های لازم بپردازند.
وی تصریح کرد: جاذبه های طبیعی بکر و زندگی عشایری 2 شاخصه مهم این استان در رونق صنعت گردشگری است که هر مسافر را جذب این ظرفیت ها می کند.
به گزارش ایرنا، بیست و سومین اقامتگاه بوم گردی چهارمحال و بختیاری در شهر کیان با 700 مترمربع مساحت و با زیربنای 250 مترمربع و 4 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.
این اقامتگاه پنج اتاق با ظرفیت اسکان 25 نفر و پذیرایی 150 نفر را در شبانه روز دارد.
با بهره برداری از اقامتگاه بوم گردی کیان برای 10 نفر به‌ صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.
در حال حاضر 23 اقامتگاه بوم‌گردی، 12 اردوگاه گردشگری، 174 خانه مسافر، 2 هزار و 680 تخت اقامتی، 42 دفتر مسافرتی، هفت سفره ‌خانه، 19 مرکز رزرواسیون و اطلاع رسانی و 12 مجتمع تفریحی دراین استان وجود دارد.
6199/6021
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.