چهارمحال و بختیاری در فروردین امسال از نظر کمبود بارش رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داد و این روند کم‌بارشی در اردیبهشت نیز ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان در فروردین امسال از نظر کمبود بارش رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داد و این روند کم‌بارشی در اردیبهشت نیز ادامه دارد.

به گزارش جماران، معصومه نوروزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال در بهار بارش قابل ملاحظه‌ای در استان نخواهیم داشت و همانند سال‌های گذشته خشکسالی هواشناسی در استان تداوم می‌یابد.

وی ادامه داد: بارش‌های استان در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۱۳ درصد کاهش دارد به طوری‌که از ابتدای سال آبی تاکنون (یکم مهر تا ۱۰ اردیبهشت) باید ۵۶۹ میلیمتر بارش در استان ثبت می‌شد که این رقم به ۴۹۶ میلیمتر رسیده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در مجموع میانگین نرمال بارش در یک سال آبی باید ۵۹۹ میلیمتر باشد که به نظر می‌رسد این میزان بارش در سال آبی جاری محقق نشود.

نوروزی به بارش‌های نقطه‌ای در استان نیز اشاره کرد و گفت: در شهرکرد ۲۱ درصد کاهش بارندگی، در فرخشهر ۳۷ درصد کاهش، فارسان و بلداجی هر کدام ۱۸ درصد کاهش و کوهرنگ ۹ درصد کاهش بارندگی داریم.

وی در ادامه با اشاره به وقوع بارش‌ رگبار در استان برای روزهای شنبه و یکشنبه و صبح دوشنبه، خاطرنشان کرد: در طول این مدت بر اثر وزش باد شدید تا به نسبت شدید انتقال گرد و غبار به استان و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از نظر دمایی نیز از روز سه‌شنبه دما در استان روند افزایشی به خود می‌گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.