گزارش جی پلاس

لحظات جنجالی جهان ورزش| بند قراردادهای عجیب فوتبالیست ها

در برخی از قراردادهای بازیکنان بند غیرمعمول و عجیبی دیده می شود که درخواست باشگاه یا خود فوتبالیست قید می شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، قراردادهای یک فوتبالیست بندهای مختلفی دارد. گاهی اوقات باشگاه ها برای تشویق بازیکن پاداش هایی را در نظر می گیرند یا برای اینکه انتقال فوتبالیست مورد نظر امکان پذیر شود امتیازهایی را به تیم سابق می دهند. با این حال در برخی قراردادها بندهای غیرمعمول و عجیبی دیده می شوند که از طرف باشگاه یا خود بازیکن لحاظ می شوند و اگر آن ها رعایت نشوند منجر به جریمه یا فسخ قرارداد می شوند.  

سفر نکردن با هواپیما 

دنیس برگکمپ از هواپیما سوار شدن بیزار بود. بازیکن هلندی ترس از پرواز داشت. در قراردادش آمده بود که هیچکس نمی تواند او را مجبور به سفرهای هوایی کند. به همین خاطر ستاره توپچی ها خیلی از بازی های مهم خارج از خانه در رقابت های اروپایی را از دست می داد. او برای بازی های لیگ انگلیس از ماشین، کشتی و قطار استفاده می کرد. 

هر سال یک خانه 

جوزپه رینا، بازیکن آلمانی زمانی که با آرمینیا بیلفد قرارداد امضا کرد درخواست کرد هر سال برایش یک خانه بسازند. در قرارداد قید نشده بود که چه نوع خانه ای ساخته شود و باشگاه به آن عمل کرد و هر سال به او خانه ای ساخته شده با لگو می داد.

دنبلان بز با لیمو 

اسپنسر پریور در سال ۲۰۰۱ به کاردیف پیوست اما به قید یک شرط عجیب. بازیکن انگلیسی باید دنبلان بز با لیمو می خورد. مالک باشگاه سمیر همام لبنانی بود و اکثر بازیکنانی که با کاردیف قرارداد امضا می کردند باید غذای سنتی کشور لبنان را می خوردند. 

چاق شدن برابر با کم شدن دستمزد 

نیل رادک در آخرین روزهای دوران بازی اش به کریستال پالاس رفت. باشگاه نگران روی فرم ماندن بازیکن انگلیسی بود و به همین خاطر سیمون جوردن، رییس کریستال پالاس در قرارداد رادک نوشت اگر از وزن ۹۹.۸ کیلوگرم بیشتر شود جریمه و ۱۰ درصد از دستمزدش کم می شود. 

نه به خشونت 

ماریو بالوتلی یکی از پسران بد لیگ برتر انگلیس بود. به همین خاطر زمانی که به لیورپول پیوست باشگاه بندی قرارداد تا مهاجم ایتالیایی به درست رفتار کردن تشویق شود. اگر بالوتلی بیشتر از سه بار به خاطر رفتار خشونت آمیز اخراج نمی شد لیورپول به او یک میلیون یورو اضافه تر می داد‌. 

هفته ای دو بار به مهمانی رفتن

رونالدینیو روزها در زمین فوتبال نبوغ خود را نشان می داد و شب ها در مهمانی های شبانه. جنجال های ستاره برزیلی به خاطر مصرف نوشیدنی های الکلی و دیگر مواد مخدر موجب شد فعالیت های شبانه اش کنترل شود. در یکی از بندهای قراردادش با باشگاه فلامنگو قید شده بود که هفته ای دو بار می تواند به مهمانی برود. 

سفر نکردن به فضا 

استیفن شوارتز در سال ۱۹۹۹ والنسیا را ترک کرد و به ساندرلند پیوست. باشگاه انگلیسی تحقیقات عمیقی روی بازیکن سوئدی انجام داد و متوجه شد رویای شوارتز سفر به ماه بود. به همین خاطر مدیریت تصمیم گرفت در قراردادش ممنوعیت سفر به فضا را قید کند. 

استوک قرمز ممنوع

رافائل فان در فارت در سال ۲۰۱۵ با رئال بتیس قرارداد امضا کرد. باشگاه اسپانیایی دوست نداشت هیچ چیزی مرتبط با سویا (همشهری و رقیب قدیمی اش) را در فوتبالیست هلندی ببیند. به همین خاطر پوشیدن استوک قرمز را برای فان در فارت ممنوع کردند. 

ضد آرسنال 

ماجرا با لوییس سوارس آغاز شد. لیورپول مجبور بود به هر باشگاهی که پیشنهاد بالای۴۰ میلیون یورو به بازیکن اروگوئه ای می دهد گوش کند. آرسنال ۴۰۰۰۰۰۰۱ پیشنهاد داد‌. این موضوع به مذاق آنفیلیدی ها خوش نیامد و آن را در زمان خرید روبرت فیرمینو لحاظ کردند. مبلغ بند آزاد سازی بازیکن برزیلی ۹۸ میلیون یورو بود اگر آن باشگاه آرسنال نباشد. 

مصدوم نشدن 

رادامل فالکائو با یک شرط به منچستریونایتد پیوست. اگر بازیکن کلمبیایی از زانو مصدوم می شد باشگاه انگلیسی می توانست قراردادش را فسخ کند. 

آموزش آشپزی به همسر 

رالف کریستل گیه‌مین از باشگاه فرانکفورت خواست تا هزینه دوره آموزش آشپزی به زنش را بپردازند. همسر  بازیکن کونگویی از این موضوع استقبال و در کلاس های آشپزی شرکت کرد. 

گواهی پزشکی برای نایکی 

بازیکنان شالکه تنها اجازه داشتند از استوک های آدیداس استفاده کنند اما ماتیا ناستاسیچ در سال ۲۰۱۵ زمانی که پیراهن منچسترسیتی را برتن می کرد با نایکی قرارداد امضا کرده بود. به همین خاطر یک گواهی پزشکی تهیه کرد تا نشان دهد تنها می تواند از برند نایکی استفاده کند. 

اسکی کردن ممنوع 

استیگ اینگه بیورنبی عاشق اسکی پرش بود، ورزشی که احتمال آسیب دیدگی در آن بالا بود. لیورپول نمی خواست هزینه اشتباهات بازیکن نروژی در برف را پرداخت کند. به همین خاطر بیورنبی تا زمانی که برای قرمزها بازی می کرد اجازه نداشت اسکی کند. 

گاز نگرفتن 

لوییس سوارس در جام جهانی ۲۰۱۴ به خاطر گاز گرفتن کتف جورجو کیه‌لینی با محرومیت سنگینی از طرف فیفا روبرو شد. در همان سال باشگاه بارسلونا با مهاجم اروگوئه ای قرارداد امضا کرد و در آن قید کرد در صورت گاز گرفتن بازیکن حریف، سوارس باید غرامتش را بپردازد. 

جت شخصی 

ساموئل اتوئو به یک شرط پذیرفت اینتر را ترک کند و به آنژی بپیوندد. مهاجم کامرونی می خواست در مسکو زندگی کند و به همین خاطر خواستار یک جت شخصی از باشگاه روس شد تا برای حضور در تمرینات و بازی ها با آن رفت و آمد کند. 

پرداخت هزینه ملاقات با دوستان  

بارسلونا برای آوردن نیمار از سانتوس به نیوکمپ متحمل هزینه های بالایی شد. در قرارداد بازیکن برزیلی بند عجیبی وجود داشت. دوستان نیمار می توانستند با هزینه باشگاه کاتالانی هر چند ماه یک بار برای دیدن بازیکن برزیلی به بارسلونا بروند. 

توپ طلا پنج میلیون یورویی 

زمانی که آنخل دی ماریا با رئال مادرید قرارداد امضا کرد انتظارات از او بالا بود. سفیدپوشان یک بند به قرارداد بازیکن آرژانتینی اضافه کردند؛ در صورتی که دی ماریا برنده توپ طلا می شد پنج میلیون یورو به او می دادند. 

قرارداد بستن با یک لیورپولی دیگر 

بارسلونا برای جذب فیلیپ کوتینیو ۱۴۲ میلیون پوند به لیورپول پرداخت اما یک بند اضافی در قرارداد بازیکن برزیلی وجود داشت، در صورتی که باشگاه کاتالانی پیش از سال ۲۰۲۰ با یک بازیکن دیگر لیورپول قرارداد امضا می کرد باید ۸۹ میلیون پوند دیگر پرداخت می کرد.

دیدگاه تان را بنویسید