صلاحیت یک کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال هنوز تایید نشده است/ ایران جواب فیفا را داد

حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد، تا به امروز دو کاندیدا برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال تأیید شده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حسن کامرانی‌فر درمورد نامه اخیر فیفا و AFC و درخواست از فدراسیون فوتبال برای پاسخگویی نسبت به اظهارات اخیر برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با امضای یک نفر از مقامات فیفا و AFC یک نامه برای ما ارسال شد که در آن در بحث دخالت شخص ثالث اشاره به موضوعاتی کرده بودند‌. ما هم با نظر تیم حقوقی فدراسیون و مسئولان بین الملل پاسخی تهیه کرده و برای فیفا ارسال کردیم.

وی افزود: نمی‌خواهیم زیاد به جزئیاتش وارد شویم اما به موضوعات مربوط به نامه پاسخ دادیم. در این پاسخ اعلام کردیم فدراسیون فوتبال کارهایش را مستقل انجام می‌دهد و درمورد انتخابات کسی بیرون از فدراسیون‌ها دخالتی داشته و نه ورود کرده است‌‌. اگر افرادی هم موضوعی را مطرح می‌کنند الزاما به معنی دخالت در امور فدراسیون نیست‌.  هرکس در جامعه می‌تواند صحبت کرده و موضوعی را مطرح کند اما این امر به معنی دخالت نیست. پاسخ خود را روز گذشته برای فیفا ارسال کردیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اینکه فیفا و AFC نشانه ها را از کجا  آورده بودند تا بخواهند چند روز قبل از انتخابات نامه بزنند، توضیح داد: شاید صلاح نباشد درمورد جزییات نامه در یک برنامه تلویزیونی حرف زد اما نگران بودند از مجموعه ای خارج از فدراسیون در امور فدراسیون فوتبال دخالت شود اما اعلام کردیم هرگز چنین موضوعی صحت ندارد و افرادی که در اظهارنظرهای خود مطلبی را مطرح کردند، با توجه به اینکه در بحث ویلموتس در نامه فیفا اشاره شده بود ما هم پاسخ دادیم دراین مورد شبهاتی هست که از بیرون از فدراسیون آن را بررسی می‌کنند.

کامرانی فر در گفت و گو با برنامه شب‌های های فوتبالی درخصوص اینکه آیا این نامه با امضای دبیرکل و رئیس فیفا و AFC ارسال شده است، پاسخ داد: خیر. در این نامه امضای دبیرکل و رئیس فیفا و AFC نیست اما نامه ای که از طرف آنها بیاید، برای ما فابل احترام است.

وی درمورد اینکه فردی که نامه را امضا کرده چه مسئولیتی داشته است، توضیح داد: این موضوع از جزییات نامه است که اجازه بدهید زیاد درباره اش صحبت نکنیم.

دبیرکل فدراسیون درمورد جزییات پاسخ فدراسیون، گفت: پاسخ کامل حقوقی را به فیفا ارسال کردیم تا نگرانی دوستان مان در فیفا و AFC برطرف شود.

کامرانی فر درمورد آخرین وضعیت مجمع انتخاباتی هشت شهریور، عنوان کرد: کارها طبق روال، اساسنامه و قانون در حال انجام است و هشت شهریور انتخابات انجام خواهد شد‌‌. نامه برای همه اعضای مجمع ارسال شده و مجمع در همان تاریخ برگزار خواهد شد. جای هیچ نگرانی ای نیست.

وی درخصوص اینکه آیا تغییراتی بین نامزدها ایجاد شده است، گفت: درمورد کاندیدها کمیته بدوی انتخابات در حال بررسی است. فقط می‌توانم بگویم دو نفر از عزیزان تایید شده اند و منتظر هستیم تا ببینیم وضعیت نفر سوم چگونه خواهد شد تا آن را اعلام کنیم. باید دید تکلیف نفر سوم چه خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید