علی مرادی: سلیمی تشویق به شورش می کند!

رئیس فدراسیون وزنه برداری درباره اخراج سرمربی و اظهارات سلیمی صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ علی مرادی در خصوص برکناری سرمربی تیم ملی و اخراج وزنه‌برداران اظهار داشت: بحث اخراج شدن را من از شما می‌شنوم اردوهای تیم ملی خانه خود ورزشکاران است. اصلا بحث اخراج مطرح نبوده است. سرمربی تیم ملی چند وقتی بود که در مورد شرایط نامناسب اردو صحبت‌هایی را مطرح می‌کرد و ما هم سعی کردیم اصلاح کنیم و در مورد برخی وزنه‌برداران هم مسائل فنی را می‌گفت. آنطور که خود برخواه می‌گفت او با ملی‌پوشان صحبت کرده که بمانند اما ظاهراً حرف او را هم گوش نکرده‌اند اما به هر حال سرمربی تیم ملی یک قداستی دارد و چون بچه‌ها حرف او را هم گوش نمی‌کردند چون نمی‌خواستیم حرمت او خدشه‌دار شود از او تشکر کردیم و قطع همکاری انجام شد.

*با برخواه دوستانه جدا شدیم!

وی در مورد اینکه این آیا تشکر بود یا اخراج، گفت:‌ اینطور نیست بلکه دوستانه جدا شدیم و از او ممنون هستیم طی سنوات گذشته زحمت زیادی کشید. البته او جزو خانواده خود وزنه‌برداری است اما بحث چیلر یا آب  گرم 5 سالن دیگر به فدراسیون وزنه‌برداری ارتباط ندارد. آب گرم خراب شد و بعد از چند روز، روز گذشته درست شد.بچه‌ها در مورد تغذیه گلایه داشتند که درست شد. در مورد بحث مکمل‌ها هم با وجود اینکه وظیفه فدراسیون نیست اما با فدراسیون پزشکی وزرشی در اردوهای قبلی هم همکاری داشتیم. البته به این شکل بود که یا خود فدراسیون پزشکی تهیه کند و به ما بدهد یا اینکه وجه آن را به ما پرداخت کند.

*مکمل ها آلودگی زیادی دارند، اگر مشکلی پیش بیاید چه کسی پاسخگوست؟

وی ادامه  داد: مکمل‌های غذایی آلودگی‌های زیادی دارند و اگر خدایی ناکرده کسی مصرف کند و مشکلی پیش بیاید چه کسی پاسخگو خواهد بود؟‌ البته ما مکمل‌ها را آماده کردیم که همان روز به بچه‌ها بدهیم. بحث بعدی فیزیوتراپ و ماساژور بود که الان در آزادی مستقر شده است. بچه‌ها در مورد حق‌الزحمه گلایه داشتند اما واقعیت این است که ما نمی‌توانیم وقتی اردو نداریم حق‌الزحمه بدهیم.

*بسیاری از فدراسیون ها به ورزشکاران حق الزحمه نمی دهند

مرادی گفت: شما می‌توانید بپرسید بسیاری از فدراسیون‌ها حق‌الزحمه ماهیانه به ورزشکاران پرداخت نمی‌کنند اما ما خودمان را موظف می‌دانیم که حق‌الزحمه حتی برای کادر و ورزشکاران پرداخت کنیم. قرار بود روز گذشته رکوردگیری از ملی‌پوشان صورت بگیرد و بر اساس رکوردگیری نفراتی که قرار است به کشورهای اسلامی بروند حقوق را مقرر کنند.

*قرار شد نفرات جدیدی به اردوی وزنه برداری دعوت شوند

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد اینکه قرار است نفراتی که اردو را ترک کرده‌اند کنار بگذارید و وزنه‌برداران جدیدی را دعوت کنید گفت: روز گذشته با کادر فنی جدید تیم ملی جلسه داشتیم و قرار است نفرات جدیدی دعوت شوند. البته یکسری اختلاف نظرات بین بچه‌ها با کادر فنی وجود داشته است. آنهایی که بیرون بودند را سعی کردیم یکسری را جذب کنیم و تعدادی هم از جوانان هستند. در مجموع طی دو سه روز آینده اسامی ملی‌پوشان حاضر در اردو را اعلام خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه آنهایی که اردو را ترک کردند، بیرون خواهند ماند، گفت: اینطور نیست که بیرون باشند.

*ما هم بابت رفتن دو وزنه بردار شاکی هستیم

علی مرادی در مورد اینکه دو وزنه بردار رفته‌اند و اینکه خانواده آنها شاکی هستند، گفت: ما هم شاکی هستیم! مگر دفعات قبل فدراسیون ورزشکاران را اعزام نمی‌کرد؟ کسی که شب می‌خوابد و صبح می‌رود، تصمیم خودش بوده است.که قطعا اشتباه بوده است. کما اینکه نفرات قبلی هم که چنی تصمیمی گرفتند، پشیمان شدند.

*صحبت های سلیمی تشویق به شورش و خیانت است

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در مورد اینکه بهداد سلیمی گفته است جامعه وزنه برداری شما را نمی‌خواهد و آیا حاضرید کنار بروید، گفت: خیر، ما باید به مجمع احترام بگذاریم، چون تصمیم گیرنده مجمع است. این صحبت‌ها یک نوع تشویق به شورش است. مگر در کشور مشکل معیشتی وجود ندارد؛ اما مردم با صبوری تحمل می‌کنند. اگر قرار باشد مشکلات معیشتی را مردم در خیابان‌ها اعتراض کنند و تبدیل به شورش شود، تشویق به این کار خیانت است. 

*شرایط مطلوب بود و وزنه برداران نباید اردو را ترک می کردند

مرادی در مورد مطرح شدن هتل 5 ستاره و ناراحتی ورزشکاران و اینکه چرا کشتی مشکلی ندارد، گفت: سالن وزنه برداری قبلا انباری بوده و اصلا جایی نبوده که بچه‌ها در آن استراحت کنند، اما بازسازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت. فکر نمی‌کنم مشکل آنچنانی باشد که بچه‌ها اردو را ترک کنند، شرایط مطلوب بود و سعی می‌کنیم بهتر از اینها را فراهم کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید