مجمع فدراسیون مقصر شرایط کنونی است

کی روش دخالتی در هماهنگی بازی های دوستانه تیم ملی داشت؟

سرپرست اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه آیا کی‌روش دخالتی در هماهنگی بازی‌های دوستانه تیم ملی داشت یا نه صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، عباس ترابیان سرپرست سابق تیم ملی ایران در واکنش به لغو بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران مقابل کانادا و خالی بودن برنامه دیدارهای تدارکاتی تیم ملی در خرداد ماه به ایسنا گفت: الان شرایط یک مقدار شرایط سخت‌تر شده است و انسجام واقعی در فدراسیون فوتبال وجود ندارد. در گذشته وقتی برای برگزاری یک بازی تصمیم‌گیری می‌کردیم، در عرض یک جلسه و چند ساعت اقدام به اجرای تصمیمات می‌گرفتیم.

ماجرای هماهنگی بازی ایران و برزیل چه بود؟

او با اشاره به برگزاری بازی ایران و برزیل در امارات که منجر به شکست سه بر صفر تیم ملی در دوره سرمربی‌گری موقت علیرضا منصوریان هم شد، گفت: برگزاری بازی ایران و برزیل خیلی جالب است. در یک مقطعی فهمیدیم که برزیل قرار است در امارات بازی کند و دنبال یک تیمی است. ما فورا از طریق ایجنت (نماینده) برزیل و یک رابط از سمت خودمان مقدمات کار را هماهنگ کردم و به خاطر نیازی که برزیل در آن زمان داشت، بازی نهایی شد و سپس اسپانسرها و ورزشگاه را نهایی کردیم. حتی هزینه سفر و هتل ما را هم دادند و کاروان تیم ملی هم پول تو جیبی گرفتند و با برزیل بازی کردیم. به موقع عمل کردن، وقت شناسی و داشتن کانال با رقیب بسیار مهم است.

سرپرست سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره اهمیت داشتن کانال با تیم‌های ملی گفت: کانال که داشته باشید، سریعا عمل می‌کنید و آخرین اخبار بازی‌های تدارکاتی را را دنبال می‌کنید. ما حتی دوباره با همان ایجنت برای بازی با روسیه هماهنگ شدیم و سریعا بازی خودمان را برگزار کردیم. ما از این قبیل بازی‌ها زیاد داشتیم. بحث این است که باید انسجام داشته باشیم. الان به حدی مسائل در فدراسیون فوتبال گزنده شده که همه از همدیگر می‌ترسند. از بیرون هم دخالت‌هایی می‌شود که مزید بر علت شده که ما در یک شرایط بسیار حساسی که تیم ملی کشورمان می‌خواهد در جام جهانی شرکت کند، اوضاع خوبی از نظر آماده‌سازی نداریم. آن هم در شرایطی که تیم ملی ما در ۳۰ سال گذشته خود بهترین نسل را دارد و شانس صعود به دور دوم را داریم اما درگیر مسائل داخلی خودمان شده‌ایم.

هماهنگی بازی دوستانه در این مدت کوتاه سخت است

ترابیان در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان در این بازه زمانی کوتاه، دیدار دوستانه‌ای را برای تیم ملی هماهنگ کرد، گفت: خیلی سخت است. بعضی تیم‌ها در جام جهانی نیستند و آمادگی بازی دوستانه هم ندارند. تیم‌های حاضر در جام جهانی هم برنامه خود را نهایی کرده‌اند. هماهنگی بازی سخن است اما باید تلاش خود را مضاعف کنند و به هر شکلی که شده، بتوانند دیداری را برای تیم ملی ایران فراهم کنند. نباید از این ترس داشته باشند که چه حاشیه‌هایی به وجود می‌آید.

مدیر سابق روابط بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا دیداری را به سرعت و در مدت زمان کوتاه هماهنگ کرده بود یا خیر، گفت: برزیل یکی از همین بازی‌ها بود که به سرعت انجام شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کی‌روش هم دخالتی در هماهنگی بازی‌ها داشت یا خیر اظهار کرد: نه خیلی دخالت نمی‌کرد. مثلا پیشنهاد بازی با سه تیم به دستمان می‌رسید و او تصمیم می‌گرفت و گاهی هم می‌گفت هیچ کدام را نمی‌خواهد.

ترابیان با اشاره به برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال در روز دهم خرداد گفت: بزرگترین ماموریت اعضای مجمع این است که ملی فکر کنند و رای خود را از قبل آماده نکرده باشند چرا که این مسئل یک خیانت بدون قید و شرط است. از دوستانی که به مجمع می روند خواهش دارم این امر را کاملا ملی حساب کنند و رایی را بدهند که به نفع فوتبال ایران باشد.

سرپرست سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: به نظر من مجمع فدراسیون مقصر شرایط کنونی است. مجمع در انتخاب رئیس فدراسیون، اهتمام و مطالعه کامل را نداشت و تصمیمات از قبل گرفته شده بود. از طرفی عزیزی خادم در انتخاب دستیارها و مشاورها اشتباه داشت. ایشان اشتباه بزرگی که داشت این بود که به تمام اعضای هیات رئیسه پست داد. این کار درستی نیست. اصلا تخصص برخی از این افراد با سمتی که داشتند همخوانی نداشت و به نوعی عزیزی خادم باج داده بود. همان افراد هم به عملکرد او انتقاد کردند و در ادامه منجر به عزل عزیزی خادم شد. کاش صحبت و تعامل می‌کردند و فدراسیون ما به این روز نمی‌افتاد.

 

دیدگاه تان را بنویسید