مصری‌ها هم از کی‌روش راضی نیستند!

یک رسانه مصری در گزارشی به انتقاد از سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، کارلوس کی‌روش پس از نتایج قابل قبولی که با تیم ملی ایران گرفت، هیچگاه نتوانست انتظارات را در تیم‌های جدید خود یعنی کلمبیا و مصر برآورده کند. مرد پرتغالی که در آخرین تجربه مربیگری خود هدایت مصر را در اختیار دارد، هم در کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آفریقا ناکام بود و هم از صعود به جام جهانی قطر بازماند تا باعث بالا رفتن شدت انتقادات مصریان از این سرمربی شود.

 

نشریه «الیوم السابع» مصر امروز در گزارشی به معرفی مربیان سرشناسی پرداخت که در فوتبال مصر موفق ظاهر نشدند و نتوانستند تاثیر مثبتی بگذارند. این رسانه مصری کارلوس کی روش را به عنوان نمونه بارز سرمربیان سرشناس جهان مطرح کرد که در فوتبال مصر اثری نداشت.

نشریه مصری نوشت:  فوتبال مصر در سال های گذشته شاهد جذب مربیان بزرگ بسیاری با رزومه قوی و شناخته شده در جهان بوده است، اما آنها هیچ اثر مثبتی از خود بر جای نگذاشتند، چه در تیم ملی مصر و چه در باشگاه ها. برخلاف آنچه شناخته شده است، مربیانی هستند که به فوتبال مصر آمدند که کارنامه قوی نداشتند اما با تیم ملی مصر و باشگاهی مانند مانوئل ژوزه، کابرال، فریرا و ویلر به موفقیت های بزرگی دست یافتند.

فدراسیون فوتبال مصر با کارلوس کی روش پرتغالی، یکی از بهترین مربیان جهان قرارداد بست، اقدامی که باعث خوشبینی مردم مصر شد. تیم ملی 30 سپتامبر در دیداری دوستانه مقابل لیبریا که با برتری 2 بر صفر مصر به پایان رسید، کارش را با کی روش آغاز کرد. مرد پرتغالی در مرحله گروهی مسابقات مقدماتی جام جهانی نیز این تیم را هدایت کرد و این تیم را به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی رساند. 

کی روش در 20 بازی هدایت فراعنه را بر عهده داشت که در 11 بازی پیروز شد، 6 بار مساوی کرد و 3 شکست را دریافت کرد. مصری ها با هدایت او 25 گل به ثمر رساندند و 9 گل دریافت کردند. اما او نتوانست تیم ملی مصر را برای کسب عنوان قهرمانی عرب کاپ رهبری کند و در آن رقابت ها در رده چهارم قرار گرفت. همچنین پس از شکست مقابل سنگال در فینال در ضربات پنالتی نتوانست جام قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا را به دست بیاورد. کی روش همچنین نتوانست این تیم را به جام جهانی 2022 قطر برساند.

با نگاه به عملکرد کی روش به عنوان یک مربی سرشناس فوتبال جهان در مصر نشان می دهد او نتوانست اثر مثبتی در فوتبال مصر بگذارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید