مدال یوسفی با ارزش تر از عناوین تمام تیم بود

انتقاد پیشکسوت کشتی از محمدعلی گرایی: او عجولانه کشتی می گیرد؛ برعکس برادرش

بهرام مشتاقی مربی و کارشناس کشتی با تمجید از کسب مدال طلای علی اکبر یوسفی در رقابت های جهانی و با ارزش خواند آن به انتقاد از محمدعلی گرایی پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، بهرام مشتاقی در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش در مورد نتایج کشتی در قهرمانی جهان بیان کرد: نمی خواهم ارزش تیم را کم کنم اما اصولاً تیم های ما در مسابقات جهانی بعد از المپیک خوش درخشیدند. نفرات خوبی در آزاد و فرنگی داریم. تیم ملی در المپیک ریو نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد اما بعد از المپیک ریو پوست انداخته و تیم جوان و آینده داری  داریم و فکر می کنم در بازی های المپیک ۲۰۲۴ فرانسه به رکوردی که در لندن زدیم دست یابیم. تیم فرنگی منسجم و تازه اول کار است و برای کشور ما افتخار آفرین خواهد بود. 

مشتاقی درباره مدال طلای علی اکبر یوسفی گفت: ما در سنگین وزن جهان و المپیک سابق مدال طلا نداشتیم و یک مدال برنز  توسط بشیر باباجان زاده  داشتیم. به نظرم ارزش مدال یوسفی بالاتر از مدال کل تیم است و او ستاره ایران در مسابقات جهانی بوده است.  

پیشکسوت کشتی فرنگی ایران در مورد اینکه محمد علی گرایی با وجود فن های زیبایی که می زند اما در المپیک و قهرمانی جهان نتوانست به مدال طلا برسد، تصریح کرد: محمدعلی عجول وار کشتی می گیرد و این دقیقا برعکس برادرش محمدرضا است که بسیار آرام و خونسرد کار می‌کند محمد علی سه مرتبه خودش را به سکوی سوم جهان رسانده است او استحقاق گرفتن مدال طلا را دارد و امیدوارم این نقیصه را برطرف کند. 

مشتاقی در مورد نحوه کشتی گرفتن محمدرضا گرایی و اینکه به نظر می رسد حریفان دیگر دستش را خوانده باشند، گفت: محمدرضا طلای جهان و المپیک را گرفت اما فکر نکنید نقیصه ندارد. او باید کار کند چون برخی وقت ها فن بالا می خورد. یک مقدار در مسابقات جهانی خدا هم کمک کرد وگرنه محمدرضا ممکن بود طلا نگیرد اما شایستگی زیادی دارد و اگر بخواهد در کشتی بماند می‌تواند رکورد خوبی از خود به جا بگذارد مانند رکوردی که حمید سوریان داشت. 

 

دیدگاه تان را بنویسید