گزارش جی پلاس از ورزشگاه آزادی

بُرد یک امتیازی کره جنوبی با خودزنی "خوبان عالم" و غیبت تماشاگران! +عکس و ویدیو

تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین مسابقه خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی از ساعت 17 به مصاف کره جنوبی رفت که این مسابقه با تساوی یک یک به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین مسابقه خود در انتخابی جام جهانی از ساعت 17 به مصاف کره جنوبی رفت  که بازی با تساوی یک یک و با گل های کاپیتان های دو تیم به پایان رسید.

نبود تماشاگران در ورزشگاه فرصت خوبی برای کره جنوبی فراهم کرد تا یک امتیاز از آزادی به دست بیاورند. هنوز علت غیبت تماشاگران اعلام نشده اما حضور آن ها ولو با محدودیت می توانست کار را برای کره ای ها سخت کند.

 

ترکیب کره جنوبی: کیم سئونگ گیو، لی یانگ، کیم مینجائه، جونگ وویونگ، هوانگ انبئوم، سون هیونگ مین، لی جائه سونگ، هوانگ هی چان، هونگ چول، هوانگ یو جو، کیم یانگ گوان

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌الهی، علیرضا جهانبخش (کاپیتان) ، احمد نورالهی، مهدی طارمی، وحید امیری، علی قلی‌زاده و سردار آزمون.

گروه A

رده تیم بازی برد مساوی باخت امتیاز
1 ایران ۴ ۳ ۱ 0 ۱۰
2 کره جنوبی ۴ 2 ۲ 0 ۸
3 امارات ۳ 0 2 ۱ 2
4 لبنان ۳ 0 ۲ 1 ۲
5 عراق 3 0 1 2 ۲
6 سوریه ۳ 0 1 ۲ 1

 

گزارش بازی ایران و کره جنوبی

اولین موقعیت جدی مسابقه را بازیکنان کره جنوبی ایجاد کردند که ضربه بازیکنان این تیم به بیرون رفت و در حالی که بازیکنان این تیم اعتقاد به کرنر داشتند داور ضربه دروازه اعلام کرد. احمد نوراللهی در دقیقه 8 مسابقه فرصت شوت زنی خوبی داشت اما ضربه او به مدافع کره برخورد کرد. در ادامه دفاع توپ مناسب کنعانی زادگان مانع از حرکت خطرناک سون هیونگ مین شد. با وجود هوای نسبتا سرد ورزشگاه آزاد اما پائولو بنتو با تیشرت در کنار زمین ایستاده بود. در دقیقه 27 بازی در شلوغی محوطه جریمه کره جنوبی طارمی و آزمون فرصت خوبی برای گلزنی داشتند اما با تعلل آن ها توپ از منطقه خطر دور شد. در دقیقه 43 مهدی طارمی در نقش مدافع ظاهر شد و در حالی که می توانست دروازه حریف را باز کند توپ را از محوطه دور کرد. در ادامه شاگردان اسکوچیچ دروازه سئونگ را به توپ بستند اما این دروازه بان چندین بار دروازه کره را نجات داد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

علیرضا بیرانوند اولین بازیکنی بود که نیمه دوم به میدان آمد و پس از او نیز بازیکنان ایران وارد زمین شدند. مصدومیت سردار آزمون در ابتدای نیمه دوم باعث نگرانی کادرفنی شد اما این بازیکن بعد از برخورد با کیم از به بازی برگشت.  در دقیقه 48 روی تعلل صادق محرمی و البته عدم واکنش مناسب علیرضا بیرانوند، سون هیونگ مین ستاره کره ای اولی گل بازی واولین گل خودش را به ایران به ثمر رساند. این اولین گلی بود که ایران در این رقابت ها دریافت می کند. با وجود اینکه ایران در خانه عقب افتاده بود اما کماکان بی برنامگی در بازی تیم نمایان بود. در دقیقه 65 طارمی در محوطه جریمه موقعیت خوبی داشت اما بیش از آن که به فکر گل زدن باشد به دنبال گرفتن پنالتی بود و فرصت از دست رفت! سعید عزت اللهی یکی از بهترین موقعیت های ایران را ایجاد کرد اما شوت او به تیر برخورد کرد. روی تعلل سئونگ و سانتر زیبای سردار آزمون ، علیرضا جهانبخش باردیگر برای ایران گلزنی کرد و بازی به تساوی یک یک رسید. طارمی دومین بازیکنی بود که تیر دروازه کره را به لرزه درآورد. با وجود حملات ایران اما تعلل برخی از بازیکنان مانع زدن گل دوم برای ایران شد و دو تیم به تساوی رضایت دادند.

 

 

عکس های بازی ایران و کره جنوبی

صادق محرمی سون هیونگ مین تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

مهدی طارمی سردار آزمون تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

صادق محرمی سون هیونگ مین تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

احمد نوراللهی لی سئون وو تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

سردار آزمون تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

مون سئون مین علیرضا جهانبخش ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

احمد الکاف تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

کیم یانگ مهدی طارمی تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

علیرضا جهانبخش ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

علیرضا جهانبخش ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

سون هیونگ مین تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

وحید امیری لی جائه سونگ تیم ملی فوتبال ایران کره جنوبی انتخابی جام جهانی

20211012_171558

20211012_165650

20211012_165800

ایران کره

 

ویدیوهای بازی ایران و کره جنوبی

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید