واکنش وزیر ورزش و معاونش به عدم حضور تماشاگران در بازی ایران و کره جنوبی؛ ما کاری نداشتیم!

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت در مورد برگزاری دیدار تیم‌های کره جنوبی و ایران فدراسیون فوتبال باید پاسخ بدهد چون اختیار به این فدراسیون داده شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سیدحمید سجادی در حاشیه مراسم رونمایی از سردیس قهرمانان ورزشی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  خوشحالم کمیته ملی المپیک در ادامه برنامه های خود امروز را به رونمایی از سردیس ها اختصاص داد. جمع وزینی در این جلسه بودند، مدیران، پیشکسوتان و برخی روسای فدراسیون ها حضور داشتند. بعد از دوران قهرمانی نیاز به فرهنگ سازی و یادآوری مجدد داریم، اینکه چه مراحلی طی شده است. ما در حین قهرمانی و بعد از آن مواردی داریم بنابراین دستگاه هایی مانند وزارت و کمیته هستند که یکی از رسالت های آنها ارج نهادن و بزرگداشت مقام این قهرمانان است.

وزیر ورزش و جوانان درباره بلاتکلیفی، برخی فدراسیون‌ها خاطرنشان کرد: برخی ثبت نام ها شروع شده و بقیه هم در حال انجام شود.

وی درباره اینکه در ۴ سال گذشته انتقادات زیادی به وزیر به خاطر سیاست های معاونت قهرمانی وارد شده، تصریح کرد: هرجایی می‌شد تغییر انجام داد این کار را کردیم، بررسی ها در حال انجام است، هر جایی لازم باشد انجام می شود.

وی در خصوص جلسه ستاد بازی‌های آسیایی، گفت: در حال برنامه ریزی هستیم هر چه سریعتر انجام شود. جلسات تخصصی با برخی فدراسیون ها را آغاز کرده ایم با فدراسیون هایی که قرار است افتخارآفرینی داشته باشند جلسات تخصصی داشته باشیم.

وزیر ورزش درباره بازی ایران و کره  و اینکه بدون تماشاگر است، گفت: برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. این دستورالعملی است که AFC داده است. تا دیروز با استاندار شخصا هماهنگ کردم، مجوز هم صادر شده بود. ما ۱۰ هزار نفر مجوز داشتیم، دوست داشتیم به دنیا بگوییم واکسیناسیون موفقیت آمیز بوده است. دیشب گفتند از طرف Afc بلیت فروشی نبوده است. در خصوص حضور بانوان هم باید قبل از هر بازی بررسی خاص خودش انجام شود. ما دوست داریم لیگ هم با حضور تماشاگران برگزار شود.

سجادی درباره انتظاراتی که علیرضا دبیر درباره حمایت از کشتی، گفت: کشتی ورزش اول است و وظیفه داریم به نحو احسن کنار آنها باشیم نیازهایی که داشتند انجام دادیم و در خدمت آنها هستیم.

مهدی علی نژاد، معاون قهرمانی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم رونمایی از سردیس مدال آوران المپیک و پارالمپیک در مورد برگزاری ایران و کره جنوبی بدون حضور تماشاگر بیان کرد: از فدراسیون فوتبال سوال کنید. اختیار کاملا به فدراسیون فوتبال داده شده است.

او در مورد تعیین تکلیف هزینه انتقال مهدی قایدی از استقلال به الاهلی امارات تاکید کرد: مدیریت قبل استقلال و آقای آجرلو باید اظهار نظر کنند. من خیلی وارد این موضوع نشدم.

علی‌نژاد در مورد نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا و پرداخت نشدن پاداش این تیم به دلیل تحریم ها گفت: در حال تلاش هستیم و از راه هایی که می توانیم اقدام کنیم، پیگیر هستیم اما هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا همکاری نکرده است. امیدوارم یکی از راه ها به نتیجه برسد. در جریان هستید که به خاطر تحریم، مشکلاتی داریم که نه در این موضوع بلکه در موارد دیگر میلیاردها دلار را باید بگیریم.  

علی‌نژاد در پاسخ به این پرسش که مدیریت پرسپولیس چه زمانی تعیین می‌شود، تاکید کرد: گزینه های زیادی مطرح هستند اما هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم و در مورد کسی هنوز بحث نشده است. صدری فعلا کار خود را انجام می دهد.

دیدگاه تان را بنویسید