گفت وگوی جی پلاس با اولین المپیکی بدمینتون زنان

از تهران تا توکیو با ثریا

ملی پوش بدمینتون زنان ایران گفت: احساس می‌کنم بعد از کسب سهمیه المپیک بدمینتون بازان جوان تر و ملی پوشان انگیزه گرفته‌اند به همین خاطر ارزش این سهمیه برای من برابر با حضور در فینال المپیک است.

لینک کوتاه کپی شد

ثریا آقایی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص تمرینات و شرایط خود در آستانه المپیک و همچنین کسب سهمیه اظهار کرد: در این مدت در کمپ فدراسیون تمرینات بدنسازی انجام دادیم و خدا را شکر در وضعیت خوبی به سر می‌برم. واقعا خوشحالم و حس خوبی دارم؛ هشت سال شب و روز برای این سهمیه تلاش کردم و زحمت کشیدم و رویای من المپیک بود؛ برای المپیک قبلی خیلی مسابقه دادم و اولین دختر بدمینتون باز بودم که جزو 100 بازیکن برتر دنیا شد اما آسیب دیدگی که در زمان المپیک ریو برایم پیش آمد به من اجازه نداد که برای کسب سهمیه بیشتر از این تلاش کنم و بعد آن آسیب دیدگی خیلی سخت بود دوباره به ورزش حرفه‌ای برگردم اما خدا را شکر این اتفاق افتاد و دوباره در ایران قهرمان شدم و باتوجه به اینکه هدفم المپیک بود یک بار دیگر تلاش کردم تا بالاخره به آن رسیدم.

ثریا آقایی

او افزود:  در سال 2019 مسابقات زیادی شرکت کردم و نتایج خوبی گرفتم اما با شیوع کرونا رقابت‌ها لغو شد و سال سختی بود. من در اوج آمادگی‌ام از مسابقات جا ماندم و یک سری از بازیکنان اروپایی به خاطر اینکه ایران کمی بیشتر درگیر این ویروس شده بود مسابقات دیگر را شرکت کردند و کسب سهمیه برایم سخت تر شد و این یک سال با دلهره اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد گذشت. اوایل که قرنطینه کامل بودیم و بیشتر تمرینات بدنسازی انجام می‌دادیم اما بعدا تمرینات توپی را با ترس شروع کردیم و لیگ هم برگزار شد؛ در کل سال سختی را گذراندیم.

او با اشاره به پیش بینی خود از اولین حضورش در المپیک تصریح کرد: اول از همه خیلی از کسب سهمیه خوشحالم و چون اولین تجربه‌ام است قطعا می‌تواند انگیزه خوبی باشد که دختران بدمینتون باز بعد از من به هدف‌های بالاتری فکر کنند؛ احساس می‌کنم بازیکنان جوان تر و دوستانم خصوصا در تیم ملی خیلی انگیزه گرفته‌اند بنابراین ارزش این سهمیه برای من مانند حضور در فینال المپیک است چون هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کردم می‌توانست من را به این میدان بزرگ نزدیک و همان قدر هم دور کند اما به عنوان ورزشکاری که حرفه‌ای کار می‌کند هیچ وقت قانع نمی‌شوم به اینکه فقط به المپیک بروم و بازی کنم بلکه تمام تلاشم این است که عملکرد خوبی به نمایش بگذارم.

ثریا آقایی

اولین بانوی المپیکی بدمینتون ایران همچنین  با اشاره به رقبای خود گفت: در گروهی هستم که نفر دوم چین  که رنکینگ نهم جهان را دارا است و همچنین بازیکن قدرتمند مالدیو قرار دارند و امیدوارم بتوانم بازی خوبی انجام دهم و بهترین خودم باشم چون رویداد بزرگی است.

آقایی در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: به طور قطح با توجه به وجود ویروس کرونا که در برخی کشورها باز هم بیشتر شده المپیک سخت تر خواهد بود و طبق قوانینی که ژاپن تعیین کرده خیلی نسبت به رعایت پروتکل‌ها حساس است برای همین مسابقات نسبت به گذشته شرایط متفاوتی دارد اما همین که  برگزار می‌شود اتفاق بزرگی است چون یک سری از ورزشکاران آخرین المپیکی است که شرکت می‌کنند و خیلی از ورزشکاران  که سال‌ها است برای حضور در این رقابت تلاش کرده‌اند و همین یک سال تعویق هم می‌تواند بر عملکردشان تاثیر بگذارد بنابراین برگزاری المپیک خوشحال کننده است؛ امیدوارم همه چیز خوب پیش برود و برای خودم هم خوشحالم که در این المپیک تاریخی که قرار است در شرایط کرونایی برگزار شود حضور دارم.

 

ملی پوش بدمینتون بانوان در پایان صحبت‌های خود گفت: فکر می‌کنم تنها چیزی که نیاز داریم این است که حضور بیشتری در مسابقات داشته باشیم چون هرچه قدر بازی‌های ما بیشتر باشد نقش بسزایی در پیشرفتمان دارد. در نهایت از خانواده‌ام که همیشه حامی من بودند تشکر می‌کنم همچنین از مربی‌ام و مسئولان فدراسیون که از ده سال پیش تا الان حمایتم کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید