در گفت و گو با جی پلاس؛

پسر بدشانس ورزش ایران از اتفاق تراژیک زندگی‌اش می‌گوید

ملی پوش شنای ایران گفت: من پنج روز بعد از تاریخ مقرر سهمیه المپیک را کسب کردم و طبق قانون سهمیه‌ام لغو شد و باید منتظر المپیک بعدی باشم.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ طبق قوانین فدراسیون جهانی  شنا ( فینا ) بهترین شناگرانی که رکورد B المپیک را در هر ماده کسب می کنند، مستقیم به المپیک می روند. مهرشاد افقری نماینده کشورمان با زمان ۵۳.۴۶ در ماده ۱۰۰ متر پروانه رکورد ورودی B المپیک (۵۳.۵۲ ) را ثبت کرد اما بعد از اعلام رکوردهای ثبت شده سایر شناگران در تورنمنت های مختلف جهان، مشخص شد که رکورد ثبت شده او برای ورود به المپیک از طریق سهمیه B کافی نیست.

با توجه به اینکه افقری در تاریخ ۲۵ ژوئن موفق به ثبت رکورد شده است، فدراسیون بین‌المللی اعلام کرد رکورد بدست آمده خارج از آخرین زمان(۲۰ جون ۲۰۲۱) برای بررسی برنامه سهمیه یونیورسالیتی بوده است و به همین دلیل این سهمیه نیز به او تعلق نمی‌گیرد.

مهرشاد افقری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در این خصوص اظهار کرد: در تاریخ مشخص شده‌ای باید یک شخص برای المپیک معرفی می‌شد و تا آن زمان بالسینی بالاترین امتیاز را داشت و من پنج روز بعد از آن تاریخ ورودی المپیک را کسب کردم و فینا نتوانست اسم من را جایگزین کند بنابراین بالسینی برای المپیک انتخاب شد. در هر حال قانون قانون است و هیچ کاری نمی‌توان کرد و باید منتظر المپیک بعدی باشم.

 

دیدگاه تان را بنویسید