در گفت وگوی با جی پلاس مطرح شد

ستاره سوم؛ شعار عوام فریبانه تازه واردان استقلال/ بنزین روی آتش بحران آبی‌ها!

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: مسئولان ورزش زمانی که پول های اعضای هیات مدیره استقلال به پایان رسید، آنها را کنار گذاشتند و نفرات دیگری راجایگزین کردند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، باشگاه استقلال این روزها در وضعیت بحرانی به سر می برد و بعد از اینکه اختلافات بین مددی و اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال علنی شد، وزارت ورزش تصمیم گرفت که با استعفای عبدیان و حجت نظری موافقت کند و علی اصغر ملکیان، پرویز مظلومی و داریوش دلفانی را به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره معرفی کند.

کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در گفت و گو با خبرنگار جی پلاس درباره تغییر و تحولات صورت گرفته در هیئت مدیره باشگاه استقلال اظهار کرد: عدم صداقت در حوزه باشگاه ها وجود دارد که به تدریج کوهی از اشتباهات شده است.  من به اعضای  مجمع گفتم که باشگاه استقلال باید به فوریت به اهلش و به صورت پیمان مدیریت واگذار شود.

او در ادامه گفت: به هر حال مسئولان ورزش کشورمان می خواهند اختیار این 2 باشگاه برای خودشان باشد و عواملی به این باشگاه بیایند و پول بدهند و زمانی که پولشان تمام شد مثل تفاله آبمیوه گیری بیرون بیندازند. همچنین امثال عبدیان، موسوی و حجت نظری پولهایی در باشگاه استقلال خرج کردند و بعد از اینکه پولشان به پایان رسید و یا اینکه قصد داشتند پول کمتری به باشگاه بدهند نفرات دیگری را جایگزینشان کردند. به نظرم این مسیر غلطی است و آقایان خودشان هم می دانند اما آن قدر اشتباه پشت اشتباه کردند که گره باز نمی شود.

اولیایی درباره اعضای هیات مدیره جدید باشگاه استقلال  تصریح کرد: این نفرات جدید رزرومه ندارند و آنها می خواهند چکار کنند.  مظلومی عضو فنی هیات مدیره استقلال است و او برای کمک به کادر فنی  آمده است.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: همه افرادی که به باشگاه استقلال می آیند در ابتدای اظهارات خود از گرفتن  ستاره سوم حرف می زنند اما این شعار عوام فریبانه است. به نظرم این حرفها دیگر کهنه شده است. اگر کسی می خواهد مورد ارزیابی کارشناسان قرار بگیرد، 2 ملاک ارزیابی است. عملکرد گذشته و برنامه قابل اجرای افراد مدنظر قرار می گیرد. اعضای هیات مدیره جدید استقلال  باید برنامه خود را بدهند  چرا که آنها عملکردی در باشگاه استقلال نداشتند تا عملکردشان رسیدگی شود.   

اولیایی اظهار کرد: بزرگترین معضل باشگاه استقلال در زمینه اقتصادی است. اعضای جدید هیئت مدیره استقلال می گویند کارگزار به یمن قدم ما 10 میلیارد تومان داده است.  به نظرم این عوام فریبی ها دیگر نمی گیرد و باید صادق باشیم. متن استعفای آصفی از باشگاه استقلال خیلی پرمعنا بود و او گفت که دروغ نگوییم و صادق باشیم. معتقدم با صداقت و راستی کارها بهتر پیش می رود و با عوام فریبی به جایی نمی رسیم. من در مورد نفرات جدید هیات مدیره استقلال نظری ندارم و باید منتظر عملکرد آنها باشیم.

او درباره حضور پرویز مظلومی در هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: مظلومی یکی از پیشکسوتان باشگاه استقلال محسوب می شود که در حوزه فنی کار کرده و شناخت لازم نسبت به تیم استقلال دارد. هر کسی در باشگاه استقلال جای خود باید قرار بگیرد. ما 2 سال است که جاگیری اشخاص در باشگاه استقلال بهم زدیم.عضو هیئت مدیره به جای اینکه پول به باشگاه بدهد برای باشگاه بازیکن می گیرد و از آن طرف کادر فنی باید برای استقلال پول بیاورد.   2 سال است که اعضای هیئت مدیره تیم استقلال را می بندند و آنها  کوچکترین اطلاعات فنی ندارند.

اولیایی درباره ماندن مددی در سمت مدیرعاملی  باشگاه استقلال گفت: اصلا بحث مددی نیست. ساختار پیچیده و بدون قدرت مدیریت در باشگاه استقلال نشان می دهد که  فرقی ندارد، چه کسی مدیرعامل این باشگاه باشد. تغییرات زیادی در باشگاه استقلال رخ داد اما اصل ماجرا این است که تصمیمات در داخل باشگاه  گرفته نمی شود. آقایان در وزارت ورزش می دانند که اشراف، اهلیت و اطلاع نسبت به موضوع را  ندارند و با توجه به اینکه به این مسائل واقف هستند به همین علت خودشان تصمیم می گیرند.

او در ادامه گفت: همچنین برای اینکه مسئولان ورزش  مورد پاسخ گویی قرار نگیرند یک نفر را به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال انتخاب می کنند  تا او پاسخگو باشد اما اختیار در حوزه وزارتخانه بماند. اگر اهلش را برای مدیریت استقلال انتخاب کنند دیگر آن فرد به فرمان آقایان عمل نمی کند. اختیار با مسئولیت و پاسخگویی در یک مسیر است. ما باید اختیار بدهیم تا فرد احساس مسئولیت کند.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال درباره ادعاهای عبدیان و نظری مبنی بر دخالت مهرداد بذرپاش در انتخاب اعضای جدید آبی پوشان که تکذیب هم شد، گفت: اگر مهرداد بذرپاش بخواهد تیم خود را در مدیریت استقلال بچیند، به امید اینکه او بعدا می خواهد به دولت بیاید، این موضوع قابل بحث است البته که برخی می گویند تکذیب شده است. ما از رئیس جمهور منتخب مردم می خواهیم جلوی این چنین چیدن ها را در صورت وقوع بگیرد.

او درباره بی ثباتی به ضرر استقلال تمام نمی شود، گفت:  بی ثباتی در مدیریت، هرج و مرج و بهم ریختگی به وجود می آورد. همچنین استقلال وضعیت بحرانی دارد و ما روی بحران بنزین می ریزیم و شعله اش را برافروخته  می کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید