در گفت و گو با جی پلاس؛

تحلیل عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال گفت: به نظرم پاداش های اهدایی به ملی پوشان زیاد نیست و باید مدیریت شود.

لینک کوتاه کپی شد

سهراب بختیاری زاده بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال در گفت و گو با خبرنگار جی پلاس درباره پیروزی تیم ملی فوتبال برابر تیم ملی عراق و صعود به مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی اظهار کرد: خدا را شکر با وجود اینکه بازیکنان تیم ملی فوتبال تحت فشار بودند اما با تمرکز و منظم بازی کردند و در نهایت بازی را پیروز شدند و به مرحله بعدی راه یافتند.

او ادامه داد: شرایط تیم ملی فوتبال قبل از بازی ها خطرناک بود چون نتایج بدی در دور رفت مسابقات انتخابی جام جهانی گرفته بودیم و هر بازی حکم فینال داشت. علاوه بر این، کامبوج و هنگ کنگ حریفان تمرینی خوبی برای ما بودند و از آن طرف هم بازی با تیم های عراق و بحرین برای صعود به مرحله بعد تعیین کننده بود  که تیم ملی فوتبال 2 بار نمره قبولی گرفت. هر چند ضعف هایی در بازی تیم ملی فوتبال وجود داشت اما در برنامه دراز مدت باید این مشکلات را برطرف کنیم تا بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم.  

بختیاری زاده درباره طلسم شکنی تیم ملی فوتبال ایران بعد از 10 سال برابر تیم ملی عراق گفت:  ما ابزار لازم و تیم یکدستی داریم و بازیکنان تیم ملی استحقاق داشتند که تیم ملی بحرین و عراق را بعد از چند سال شکست بدهند. همچنین ملی پوشان موقعیت های زیاد گلزنی برابر عراق داشتند که در زدن ضربات آخر کم دقت بودند. البته همه تمرکز بازیکنان معطوف  به برد برابر حریف عراقی خود بود تا راه صعود به مرحله بعد را هموار کنند.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال درباره بازی های بعدی تیم ملی فوتبال در مرحله بعد مسابقات انتخابی جام جهانی گفت: به طور طبیعی بازی های بعدی تیم ملی فوتبال سخت تر هستند و با  رقبای قدرتمندی در مرحله بعد  مواجه می شویم اما ملی پوشان با برگزاری اردوهای تمرینی آماده می شوند. همچنین کادر فنی و بازیکنان استراحت می کنند و مسئولان فوتبال زمان دارند تا برنامه ریزی دقیقی برای تیم ملی فوتبال داشته باشند.

او درباره زوج سردار آزمون و مهدی طارمی در بازی با تیم ملی عراق اظهار کرد: به هر حال گل زدن یک تیم نتیجه کار یک بازیکن نیست و همه اعضای تیم ملی تلاش کردند و زحمت کشیدند تا سردار آزمون صاحب موقعیت گلزنی شد و در نهایت توپ را وارد دروازه حریف کرد. اتحاد تیمی جزیی از نقاط مثبت تیم ملی فوتبال است. علاوه بر این، آزمون و طارمی بازیکنان باکیفیتی محسوب می شوند  که در کنار هم قادر هستند از هر دفاعی عبور کنند.

بختیاری زاده درباره بهترین بازیکن بازی با تیم ملی عراق گفت: ما باید خوشحال باشیم که بازیکنان خوبی در همه خطوط دفاعی، هافبک و حمله داریم. بیرانوند درون دروازه کم اشتباه ظاهر شد و مدافعان، هافبک ها و مهاجمان تیم ملی فوتبال  هم کیفیت خوبی داشتند.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال درباره اهدای  پاداش نجومی به بازیکنان تیم ملی فوتبال بابت صعود به مرحله بعد مسابقات انتخابی جام جهانی تصریح کرد: در فوتبال روز دنیا همه شرایط را برای تیم ملی فوتبال فراهم می کنند. به نظرم بازیکنان تیم ملی استحقاقش را دارند تا پاداش خوبی بگیرند چرا که آنها فشار زیادی تحمل می کنند البته من معتقدم که پاداش ها باید مدیریت شود. تیم ملی فوتبال کشورمان تا یک ماه پیش دغدغه صعود به مرحله بعد مسابقات انتخابی جام جهانی را داشت و برای بردن عراق و بحرین اضطراب داشتیم اما بازیکنان تیم ملی فوتبال فوق العاده کار کردند و با پیروزی در 4 بازی راهی مرحله بعد شدند. به نظرم قشنگ نیست به موضوع  مبلغ پاداش های تیم ملی فوتبال بپردازیم!

دیدگاه تان را بنویسید