در گفت‌وگو با جی پلاس مطرح شد

انتقاد پیشکسوت آبی پوشان از مدیران استقلالی/ روشن: استعفای هیات مدیره بهترین اتفاق بود!

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال استعفای دسته جمعی هیات مدیره استقلال را تصمیم درستی اعلام کرد چرا که آن ها تاثیرگذار نبودند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، باشگاه استقلال این روزها با مشکلات و حاشیه های زیادی مواجه شده است و اعضای هیات مدیره استعفا دادند اما تاکنون فقط  استعفای خلیل زاده مورد قبول وزارت ورزش قرار گرفته است.

حسن روشن پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت و گو با خبرنگار جی پلاس درباره استعفای دسته جمعی اعضای هیات مدیره استقلال اظهار کرد: به نظرم  یکی از بهترین تصمیماتی که اعضای هیات مدیره استقلال در این مقطع گرفتند، استعفای دسته جمعی بود. اعضای هیئت مدیره استقلال زمانی که متوجه شدند برای آبی پوشان موثر نیستند تصمیم گرفتند استعفا بدهند. 

روشن درباره اینکه اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال به خاطر اختلاف با مددی مدیرعامل استقلال استعفا کردند، گفت: بزرگترین مشکل فوتبال ما این است که در ابتدا مدیرعامل را انتخاب می کنند و بعد اعضای هیات مدیره مشخص می شوند و همین موضوع باعث می شود که مدیرعامل با اعضای هیات مدیره دچار اختلاف شود. 

او درباره مخالفت وزارت ورزش با استعفای اعضای هیات مدیره استقلال گفت:  بازی های پشت پرده به راه انداختند. به نظرم افرادی با مدیریت توانمند و فکر اقتصادی باید به عنوان  اعضای هیئت مدیره انتخاب شوند و بعد آنها مدیرعامل را از بین خودشان یا از افراد خارج از باشگاه برگزینند. همچنین مدیرعامل شروطی بگذارد و مدیریت  3 سال کمتر را قبول نکند. در حال حاضر مدیرعامل به تنهایی خودش بازیکن جذب می کند و نظارتی  روی کار مدیرعامل صورت نمی گیرد. 

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: در باشگاه های فوتبال ما در ابتدا سرمربی و بعد مدیرعامل و سپس اعضای هیات مدیره انتخاب می شوند و همین موضوع باعث مشکلاتی در اداره امور باشگاه ها می شود. واقعا باشگاهی که رئیس هیئت مدیره اش در زندان حضور دارد  و هواداران اعضای هیات مدیره تیم محبوب خود را نمی شناسند باید در آن را گل گرفت. 

روشن اظهار کرد: مدیرعامل استقلال باید کمیته های قوی درست کند تا جذب بازیکن ، مربی و حل مشکلات مالی بر عهده آن ها باشد. همچنین مدیرعامل استقلال باید از سرمربی تیم خود حمایت کند تا او بتواند با آرامش و بدوند دغدغه کار خود را انجام بدهد. 

او درباره اینکه دولتی بودن باشگاه استقلال باعث مشکلاتی در مدیریت این باشگاه شده است، گفت: به نظرم این موضوع ارتباطی به مشکلات مدیریتی  استقلال ندارد. باشگاه های فوتبال در امارات و عربستان دولتی هستند و مدیریت خوبی دارند و دچار حاشیه نمی شوند اما مدیریت باشگاه های ما مشکل دارد. تیم پرسپولیس 4 سال قهرمان لیگ برتر فوتبال شد اما هر سال مدیرعامل این باشگاه عوض می شود و این موضوع نشان می دهد که مدیریت کلان فوتبال ما ایراد دارد. به طور مثال رئیس هیئت مدیره استقلال 20 میلیارد به باشگاه ترزیق کرده  و از آن طرف خواستار انتخاب سرپرست تیم شده است.

پیشکسوت استقلال گفت: استقلال حدود 20 میلیون هوادار دارد و اگر هر کدام از هواداران ماهی 1000 تومان بدهند سالی چند میلیون تومان جمع می شود. به هر حال هواداران صاحب اصلی باشگاه استقلال هستند و باید این باشگاه را به آنها واگذار کنند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید