جی پلاس

داستان رکورد جنجالی وزنه‌بردار زن ایران چیست؟ +ویدیو

بر خلاف اخبار منتشر شده در فضای مجازی رکوردی در وزنه برداری جهان توسط بانوان ایرانی جابجا نشده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ پس از حضور موفق سیده الهام حسینی در رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا، اخبار زیادی درباره رکوردشکنی او خصوصا در فضای مجازی منتشر شد که صحت ندارد. البته حضور ارزشمند و وزنه های قابل قبولی که حسینی خصوصا در دو ضرب بالای سر برد جای تقدیر و حمایت دارد، اما حمایت صحیح و اصولی با انتشار اخبار غیرواقعی تفاوت دارد.

حسینی در این رقابت‌ها در حرکت یک ضرب وزنه 91 کیلوگرمی را مهار کرد و در دو ضرب نیز با وزنه 122 کیلوگرم رکورد ایران را جابجا کرد و در مجموع با 213 کیلوگرم به مقام پنجمی آسیا دست یافت.

در دسته ای که حسینی وزنه زد یعنی دسته 81 کیلوگرم، رکورد یک ضرب جهان 127 کیلوگرم و رکورد دو ضرب 158 کیلوگرم است. یعنی حسینی فعلا 36 کیلوگرم تا رکورد هر دو حرکت یک ضرب و دو ضرب فاصله دارد.

البته با توجه به این که وزنه برداری زنان در ایران تاریخچه طولانی ندارد و عمرش بیش از چند سال نیست، صرف حضور موفق در رقابت های قهرمانی آسیا و کسب تجربه بین المللی نشان از توفیق وزنه برداران ایرانی دارد و باید به آن‌ها بابت این انگیزه و تلاش آفرین گفت.

در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که حمایت از ورزش زنان که اهمیتش هم بر هیچ کس پوشیده نیست، راه و رسم و اصول مشخصی دارد. شناسایی موانع ورزش بانوان، فرهنگ سازی، رفع موانع قانونی، یکسان سازی سیاست های جنسیتی از جمله مواردی است که روند سرعت بخشیدن به ورزش بانوان را کند می کند و راه پیشرفت آن، بررسی، ریشه یابی و حل این مشکلات است نه انتشار اخبار دروغین و احساسی که با واقعیت هم همخوانی ندارد.

 

حجم ویدیو: 2.83M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید