sport

جی پلاس

بعد از دربی پرانتقاد از کادرفنی استقلال حالا یک اتفاق عجیب برای آبی پوشان رخ داده و آن ترک شبانه ایران توسط هروویه میلیچ است.

گروه ورزشی جی پلاس، بعد از دربی پایتخت بسیاری از کارشناس به شرایط فنی استقلال انتقاد کردند و به نظر می رسید این اظهارنظرها ادامه دار باشد اما یک اتفاق شوکه کننده برای این تیم رخ داد که تمام حواشی دیگر را کمرنگ کرد؛ ترک ایران توسط میلیچ!

هروویه میلیچ بازیکن کروات استقلال که با گلزنی برابر ماشین سازی بیش از قبل در میان هواداران محبوب شد، پس از نیمکت نشینی برابر گل گهر سیرجان با انتشار پست اینستاگرامی به انتقاد از این موضوع پرداخت. با توجه به اینکه محمود فکری فعالیت در اینستاگرام را ممنوع کرده بود در نهایت این بازیکن هم به خاطر این اظهارنظرها به کمیته انضباطی باشگاه رفت.

با تمام این حواشی بعد از چندین جلسه غیبت در تمرین، میلیچ برگشت اما همزمان شایعه های تایید نشده ای در خصوص دوپینگ این بازیکن به گوش رسید که مسئولان استقلال می گویند که اصلا هیچ آزمایش دوپینگی از او گرفته نشده است. البته میلیچ در گفت وگویی که بعد از رفتنش منتشر شد درباره دوپینگش گفت: من هیچ کار اشتباهی انجام ندادم، هرکسی هرچیزی می خواهد می تواند بگوید.

به هرشکل در حال حاضر موضوع این است که باشگاه استقلال نه شب گذشته، بلکه امروز صبح متوجه رفتن میلیچ شده است. در واقع این برای دومین بار است وقتی مسئولان این تیم خواب هستند یکی از اعضای استقلال از کشور خارج می شود، نفر اول استراماچونی و حالا میلیچ!

رفتن او قطعا هیچ ارتباطی به نیمکت نشینی در دربی نداشته چرا که در فاصله زمانی کوتاه نمی توان بلیت کرواسی را تهیه کرد! بنابراین او مدت هاست عزم بازگشت به کشورش را کرده است.

مسئولان باشگاه می گویند میلیچ بیش از دیگر بازیکنان دریافتی داشته اما به نظر می رسد همین عدم پرداخت ها سبب شده که میلیچ بتواند قراردادش را فسخ کند. همان اتفاقی که برای استراماچونی رخ داد و توانست به راحتی از استقلال برود و حالا درخواست غرامت هم کند!

داریو بوشیچ وکیل او نیز اعلام کرده باشگاه با نیمکت نشین کردن میلیچ به دنبال کاهش دستمزد این بازیکن بوده است!

در پایان فصل گذشته نیز گفته شد که میلیچ با استقلال فسخ کرده اما در نهایت این موضوع تکذیب شد و این امکان وجود دارد که میلیچ پرونده آینده استقلال در فیفا باشد! در واقع به نظر نمی رسد او بدون آن که حق فسخ را داشته باشد به راحتی از تیم برود چرا که در شرایط مشابه همیشه خارجی ها نسبت به مفاد قرارداد و نحوه اجرای آن آگاهی کامل دارند.

برخی معتقد هستند میلیچ منتظر مانده تا دو ماه عدم پرداخت دستمزدش به پایان برسد تا حق رفتن و فسخ را داشته باشد اما سوال این است که اگر او چنین تصمیمی داشت چرا برای آمدن خانواده اش به ایران با استقلالی ها مذاکره کرد و همسر و فرزندش هم به ایران آمدند.

داستان میلیچ و نحوه رفتنش از ایران بار دیگر تلنگری شد برای عدم مدیریت صحیح در تیم ها اما بعید است آب از آب تکان بخورد. شاید نفر بعدی که این اتفاق برای او رخ بدهد دیاباته باشد؛ هرچند که مسئولان استقلال رسما اعلام کردند که او در تیم می ماند.

اما این اظهارنظرها حتی وقتی رسمی هستند نیز نمی تواند برای استقلالی ها قوت قلب باشد. میلیچ تا یک ماه پیش نفر اول تیمش بود اما حالا کیلومترها دور است و اصلا کسی نمی داند علت آن چه بود. باشگاهی که به دنبال تمدید قرارداد میلیچ بود به یک باره او را نیمکت نشین می کند و این بازیکن هم با ناراحتی و به گفته خودش با قلبی آکنده از درد و ناراحتی از تیم می رود!

تاکنون هیچ موضع گیری رسمی و شفافی در خصوص این اتفاق از سوی مسئولان استقلال صورت نگرفته و فقط حجت نظری سخنگوی باشگاه گفت: ما صبح مطلع شدیم که میلیچ شب گذشته ایران را ترک کرده و به نظر می‌رسد که او برنامه‌ای برای خروج از کشور داشته است. این امکان ندارد ظرف 2 ساعت بعد از دربی او بلیت تهیه کند. چه او بازی می کرد و چه نمی‌کرد می‌خواست از ایران خارج شود. من با اطمینان می گویم که مطالبات میلیچ بیش از بقیه بازیکنان ما پرداخت شده است. نمی‌گویم او طلب نداشته ولی برای او و اقامت خانواده اش همه گونه همکاری داشتیم و امیدواریم او باز هم به تمرینات ما برگردد.  او 2 ماه است حقوق  نگرفته ولی فسخی انجام نشده است. تاکید می‌کنم فسخ قرارداد تشریفاتی دارد و ما به او پاسخ داده ایم.

در حالی که برای کری خوانی و ایجاد حاشیه تمام مسئولان این تیم قبل از دربی از یکدیگر سبقت می گرفتند اما حالا همه سکوت می کنند و حتی خلیل زاده هم می گوید سخنگو در این باره صحبت می کند. زمانی که صحبت از کری خواندن یا پاسخ دادن به رقیب است هیچ کسی سخنگو را پیش نمی کشد اما در چنین اوضاعی همه سکوت می کنند. امروز نه خبری از استوری عبدیان است و نه بیانیه سایت! حتی احمد مددی هم بدون اینکه به سوال خبرنگاران در خصوص میلیچ پاسخ بدهد به فدراسیون فوتبال رفت.

قطعا باشگاه استقلال باید موضع خود را در این باره اعلام و شفاف سازی لازم را در خصوص این اتفاق انجام دهد چرا که هواداران این تیم باید بدانند چه رخ داده که به یک باره همه چیز میان میلیچ و استقلال خراب شده است. قطعا مواردی هست که در این بین رخ داده که به غیر از میلیچ، تنها مسئولان باشگاه استقلال از آن خبر دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491593
ارسال نظر

موضوعات داغ