شبکه شهر خلاق فرهنگ و هنر به شهرهایی اطلاق می‌شود که ظرفیت‌ها و استعدادهای هنری و فرهنگی آن در حوزه‌های مختلف شناسایی و برجسته‌ترین ظرفیت اولویت فرهنگی یا هنری شهر می‌شود و همه توان شهر در خدمت معرفی و گسترش آن قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: ایجاد این نام برای هرکدام از شهرها براساس ظرفیت‌های موسیقیایی، هنرهای تجسمی، آیین‌های نمایشی، خوشنویسی، هنرهای محیطی، فرهنگ عامه، آداب و سنن خواهد بود.

رضا کمالی‌زرکانی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: استان هرمزگان دارای ۱۳ شهرستان است که هر کدام ۳ اولویت فرهنگی و هنری خود را اعلام کردند که در نهایت یک مورد انتخاب خواهد شد.

به گفته وی، انتخاب شهرهای هرمزگان به عنوان شهر خلاق توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت خواهد گرفت و در این نام‌گذاری به زیرساخت‌ها، سبقه فرهنگی و هنری شهر، جمعیت هنرمندان توجه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: شهرداری‌ها نقش محوری و اصلی در ایجاد زیرساخت‌ها و معرفی و توسعه ظرفیت‌های آن دارند.

یونسکو به تازگی نام بندرعباس را به عنوان یکی از شهرهای خلاق جهان در حوزه صنایع دستی ثبت کرده و این رویداد به عنوان یک موفقیت ملی و بین‌المللی آن قدر اهمیت داشت که علاوه بر مسوولان شهری و استانی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز آن را به عنوان خبری مستقل اعلام کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.